החלו השיבוצים לגני הילדים. גני טרכטנברג כבר נראים בשטח

 ב-1 ביוני החל האגף לחינוך קדם יסודי להודיע את תוצאות השיבוץ בגני הילדים, והורים רבים מתחילים לקבל תשובות האם ילדם יקבל את מבוקשו ויהיה בגן העירוני שביקשו. שולמית זכאי, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, אומרת כי שיבוץ התלמידים לגנים נעשה תוך התחשבות בבקשות ההורים, אך מי שלא קיבל את הגן שביקש, עדיין יש באפשרותו להגיש ערר בוועדות ערר שתתקיימנה במהלך חודש יוני. זכאי מבטיחה כי ייעשה מאמץ נוסף להיענות לבקשות עד כמה שניתן.

לשנת הלימודים הקרובה שובצו כ-8,600 ילדים, לעומת 7,300 ילדים בשנה החולפת. התוספת נובעת מהחלטת הממשלה להתחיל את חוק חינוך חינם כבר מגיל 3 ורישומם של למעלה מ-1300 ילדים בשנתון 3 למערכת העירונית.

בינתיים, בשטח מתבצעות במרץ עבודות להשלמת הגנים החדשים שיקלטו את הילדים. עיריית ראשון לציון פועלת בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להיות מוכנה כבר ב-27 באוגוסט. בפתיחת שנת הלימודים הבאה 30 כיתות גן חדשות ייפתחו לטובת ילדי שנתון 3 ו-4. העירייה, שהייתה הראשונה בארץ לצאת במכרז לבנייתם של מבנים טרומיים לגני ילדים בעיר, באמצעות החברה הכלכלית ראשון לציון, החלה כבר בעבודות הבנייה. כעת, נמצאים בשלב ביצוע בנייתם של 14 גנים טרומיים שיסתיים כבר באוגוסט השנה (כפי שניתן לראות בתמונה). בנוסף לכך, נבנים עוד 10 גנים בבנייה קונבנציונאלית. כמו כן, העירייה משפצת שני מבנים קיימים שיוסבו לכיתות גן, והעבירה לרשותה עוד 4 כיתות גן שהיו עד כה בשימוש חיצוני אחר ויוסבו לגנים עירוניים.

 מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג מוסר כי מהרגע בו קיבלה הממשלה את ההחלטה ליישם את המלצות ועדת טרכטנברג אנו מקדמים את המהלכים הנדרשים במהירות חסרת תקדים. לדבריו, ההערכה היא כי בשלב הראשון (קרי בחודשים שנותרו עד תחילת שנת הלימודים הבאה) ייבנו כ-24 גני ילדים באמצעות שני קבלני מסגרת שייבחרו במכרז ובהמשך, במהלך שנת הלימודים הבאה, ייבנו גנים נוספים לפי התקציבים שיועמדו לטובת העניין ע"י משרד החינוך. כל זאת, בנוסף למבנים קיימים, אותם תסב העירייה לגני ילדים. 

כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון

4 ביוני 2012