שר החינוך גדעון סער ביקר בשבוע שעבר בראשון לציון

דב צור וגדעון סער

  במהלך ביקורו סייר השר בגני ילדים בבנייה והביע את שביעות רצונו מהתקדמות בנייתם של גני טרכטנברג בעיר

שר החינוך במהלך ביקורו בגני ילדים בבנייה בראשון לציון: "אני רוצה לשבח את העירייה בראשותו של דב צור על מכלול העשייה בתחום החינוך ובאופן מיוחד על ההיערכות ליישום חוק חינוך חינם לגילאי 3-4. עיר כמו ראשון לציון שצריכה להקים עשרות גנים מהווה מודל להתמודדות יעילה בלו"ז קצר בנושא זה"

שר החינוך, גדעון סער, ביקר בשבוע שעבר בעיר ראשון לציון במסגרת ההיערכות המואצת ליישום המהלך לחינוך חינם לילדים בגילאי 4-3 החל משנת הלימודים הקרובה, תשע"ג.

 השר סער קיים ביקור בשני גני ילדים חדשים הנמצאים בתהליך בנייה. האחד, מבנה טרומי אשר נבנה בשיטה חדשנית ומתקדמת בסטנדרטים הגבוהים ביותר, על מנת לקצר את תהליך הבנייה, והשני, נבנה בבנייה קונבנציונאלית. ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בישר לשר החינוך כי כמעט כל הילדים בגילאי 4-3 בעיר יזכו לחינוך חינם כבר בשנת הלימודים הקרובה. 

 במהלך הביקור הוצגו הנתונים המעודכנים הרשמיים של ביצוע המהלך ליישום חינוך חינם לגילאי 4-3 ברחבי הארץ: כ- 860 גני ילדים חדשים ייפתחו בשנת הלימודים הבאה; כ- 500 גני ילדים פרטיים יעברו הסבה והילדים בהם יזכו לחינוך חינם; כ- 2000 גננות מועמדות לשיבוץ.

 נוסף לביקורו של השר בגני הילדים בעיר, שר החינוך החל את ביקורו בבית הספר הניסויי "ידלין" ולאחר מכן קיים מפגש עם תלמידים מחוננים במרכז רון ורדי בעיר. לאחר הביקור בגנים נפגש השר עם תלמידי מקיף ה' ואף התראיין תכנית הרדיו שלהם.

 שר החינוך, גדעון סער בירך את העיר ראשון לציון ואמר:"אני רוצה לברך את העירייה בראשותו של דב צור על מכלול העשייה בתחום החינוך ובאופן מיוחד על ההיערכות ליישום חוק חינוך חינם לגילאי 3-4. עיר כמו ראשון לציון שצריכה להקים עשרות גנים מהווה מודל להתמודדות יעילה בלו"ז קצר בנושא זה".

 עוד הוסיף סער:"קיבלתי סקירה מיוחדת בעירייה לגבי היקף המענה. אני חושב שהעירייה מספקת כעת מענה ל-99% וכשאני רואה איך עובדים כאן, אני יודע שהיקף המענה יהיה 100%.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"החינוך בראשון לציון הוא בראש סדר העדיפויות וזה בא לידי ביטוי בכל המובנים ובכל המישורים. לכן, גם ביישום חוק חינוך חינם לגילאי 3-4 אנחנו ניתן את המענה הטוב ביותר על אף הזמן הקצר. כאשר ניתנה ההוראה להיערך למתן חינוך חינם גם לגילאי 3 ו-4 התחלנו לפעול כמו בחמ"ל צבאי, ללא דיחוי, בשיתוף כל גורמי העירייה, על מנת לתת מענה לרוב רובם הגדול של ילדי העיר בגילאי 3-4. אנו פועלים בשלושה מישורים על מנת להבטיח הצלחה במשימה: חלק מהגנים נבנים בשיטה טרומית אשר מבטיחה מבנים בסטנדרטים הגבוהים ביותר בבנייה מהירה, חלק מהמבנים נבנים בצורה קונבנציונאלית וחלק ממבני עירייה יוסבו לגני ילדים".

 שר החינוך, גדעון סער, הוסיף והתייחס במהלך הביקור בגני הילדים בבנייה לכך, כי מדובר במהלך חסר תקדים בהיקפו מבחינה לאומית ואמר: "ניתן לראות כבר את התוצאות בשטח- גם בהיבט של בינוי מאות גני ילדים חדשים ברחבי הארץ וגם מבחינת היערכות של גיוס גננות חדשות והכשרתן. המהלך הזה הוא בשורה גדולה למשפחות הצעירות בישראל והוא יביא לחיסכון של כ- 8000 ₪ לילד בשנה. ניתן להסתכל על החודשים האחרונים מאז ה8/1/12 בסיפוק- כל המערכות נתנו את המענים המהירים והאפקטיביים ביותר. בשנת הלימודים הקרובה ניתן מענה לרוב הילדים בגילאי 4-3".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

25 ביוני 2012