אושרה התוכנית האדריכלית של הגימנסיה הריאלית

תמונת הדמיה לבנין הגמנסיה

התוכנית האדריכלית של הגימנסיה הריאלית בעיר קיבלה את אישורו העקרוני של אדריכל משרד החינוך

בשבוע שעבר אישר אדריכל משרד החינוך, אבנר גולן, את תוכנית בנייתו מחדש של מוסד החינוך מהמוכרים והוותיקים בישראל, הגימנסיה הריאלית על שם אליעזר קררי בראשון לציון. עיריית ראשון לציון תישא ב-67% מעלויות הפרויקט ומשרד החינוך יממן את 33% האחוזים הנותרים.

בית הספר הוקם בסוף שנות השלושים בדירת שלושה חדרים ברחוב הרצל בעיר והועבר בהמשך למבנה גדול יותר בשכונת אברמוביץ'. מראשית שנות החמישים ועד היום הוא שוכן במבנה הקבע שלו במרכז העיר.

ראש העירייה, דב צור, בוגר הגימנסיה בעצמו, החליט לאחרונה לחדש את הגימנסיה במתחם הקיים. העירייה יזמה תחרות אדריכלים, שהציעו הצעות לתכנון מבנה בית הספר החדש. וועדת היגוי בראשות צור ובהשתתפות נציגי התלמידים, ההנהלה, אגודת ידידי הגימנסיה ונציגי מנהל החינוך בעירייה בחרו את העיצוב המנצח. 

התכנית האדריכלית של הגימנסיה הריאלית בראשון לציון, שזכתה בתחרות בין משרדי אדריכלים בישראל, מציעה קונספט ייחודי וחדשני לבית הספר. לא עוד קופסאות מרובעות ואפרוריות, אלא  מבנה ייחודי ומתקדם, המותאם לעקרונות החינוך של המאה ה – 21 ובמקביל, משמר את המבנה הייחודי של הגימנסיה.

ביה"ס החדש יכלול 42 כיתות, ב – 12,000 מ"ר בנוי שיתפרסו על 12 דונם. למרות זאת, 70% משטחי המגרש והבניין יהיו ירוקים.  במסגרת התכנית האדריכלית הושם דגש על אלמנטים המעמידים את התלמיד במרכז, המאפשרים להעניק לתלמידים חינוך ירוק, המצמצמים את נקודות החיכוך בין שכבות הגיל השונות, המשלבים את בית הספר עם הסביבה והמקנים אפשרויות לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות.           

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר, כי הכוונה היא להקים מוסד חינוכי בעל אופי ונראות חדשניים שיקדמו וישרתו את צורכי בית הספר היום ובעתיד. יחד עם זאת, ציין צור את החשיבות בשימור ההיסטוריה של המבנה ומה שהוא מייצג עבור העיר ראשון לציון. כמו כן ציין צור כי "בית הספר הזה יהווה את הדור הבא של בתי ספר בארץ. הגימנסיה הריאלית תקבל טיפול ייחודי שיקנה לה מקום של כבוד לו היא ראויה".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

12 בספטמבר 2011