רוטשילד 129 - הגרסה המשודרגת

גרסה משודרגת
שיפוץ מוצלח של חזית הבניין בסיוע העירייה הסתיים בחנוכת הבניין המחודש 

בשבוע שעבר התקיימה חנוכה חגיגית בלובי הבניין ברחוב רוטשילד 129, ששופץ בסיוע ההלוואות המיוחדות הניתנות על ידי עיריית ראשון לציון לשיפוץ חזיתות הבתים, בנוכחותו של מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ.

בשנתיים האחרונות מובילה העירייה מהלך לפיו לרשות תושבי העיר עומדת הלוואה להחזר בתנאים נוחים למטרת שיפוץ חזיתות הבתים. העירייה יצרה, בשיתוף עם בנק הפועלים, מערכת תומכת של העמדת הלוואות לטובת התושבים בראשון-לציון, בהיקף של 200 מיליון שקלים ובתנאים חסרי תקדים, שתאפשר מתן הלוואה לכל בעל נכס שיבקש לבצע שיפוץ חזית, בסכומים של עד 30,000 ₪ ליחידת דיור, בהחזר חודשי של עד 250 ₪, כאשר העירייה משתתפת בעלויות הריבית וההצמדה.

 מאז יצאה התוכנית לפועל הביקוש גדל מדי חודש בחודשו: 250 בניינים ברחבי העיר פנו בבקשה לשיפוץ חזיתות כאשר חלקם ביקשו גם לחזק את הבניין נגד רעידות אדמה. 60 בניינים נמצאים היום בשלב קבלת הצעות מחיר ומועמדים לשיפוץ, 10 בניינים קיבלו את כל האישורים וההלוואות וממתינים לתחילתו של השיפוץ. כמו כן, 6 בניינים נמצאים כבר בתהליך שיפוץ מתקדם ו-38 בניינים כבר שופצו בהצלחה.

 ברוטשילד 129, קיבל כל אחד מדיירי הבניין 30,000 ₪ מעיריית ראשון לציון אותם יחזיר בתשלומים של 250 ₪ בחודש. את ההחזר יוכלו הדיירים לפרוס לתקופה של עד 10 שנים כאשר עיריית ראשון לציון נושאת בעלויות הריבית וההצמדה. כמו כן, בסיוע האגודה לתרבות הדיור, קיבלו דיירי הבניין ממשרד השיכון מענק של כ-40,000 ₪ לטובת המטרה.

 מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ, ציין כי במסגרת השיפוץ רוטשילד 129, שודרגה חזית הבניין, חודש לובי הבניין, שופצו קירותיו של הבניין, שופץ חדר המדרגות, הותקנה מערכת אינטרקום חדשה בבניין ובוצעו עבודות בניית תוספת מרפסות על חשבונם של הדיירים.
ראש עיריית ראשון לציון דב צור:"מדהים לראות את השינוי בכל הבניינים שנכנסים לפרויקט. לאט לאט מתחילים לחוש בשדרוג פניהם של האזורים הוותיקים בעיר. מדובר באחת ממטרותינו החשובות ביותר ולשם כך העמדנו לרשות התושבים הלוואות בתנאים נוחים לשיפוץ חזיתות הבתים".

מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ:"אנחנו מעניקים מעטפת כלכלית והנדסית נוחה שהופכת את שיפוץ הבית המשותף ממשימה מסובכת למשימה נוחה, יעילה וזולה. אני קורא לדיירי בתים משותפים לפנות אלינו ולקבל סיוע ובניין משופץ ונעים יותר". 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

4 בדצמבר 2012