דבר ראש העירייה לשנה החדשה

תושבים יקרים,
חודש ספטמבר מביא עמו, כמדי שנה, את תחילת שנת הלימודים ואת חגי תישרי. השנה מצטרפת לחגיגותיו של החודש התחלה חדשה ומשמעותית בחייה של העיר: בחשבון המונח לפניכם, ממתינה לכם בשורת ההנחה בתשלום הארנונה. לפי כשנה וחצי פניתי למשרד הפנים בבקשה להפחית את הארנונה למגורים בראשון לציון. בתום מאבק ארוך ועיקש, אישרו משרד הפנים ומשרד האוצר את בקשתי, והארנונה למגורים הופחתה בשני אחוזים החל משנת 2010. ראשון לציון היא העיר היחידה בארץ שביקשה הפחתה בתעריף הארנונה, שעה שכל שאר הרשויות ביקשו להעלות את הארנונה לתושביהם. בכוונתי לעשות הכל על מנת להמשיך ולהפחית את הארנונה בהדרגה, כדי שראשון לציון לא תהיה עוד העיר היקרה ביותר בתחום זה. חפשו בחשבון את השורה "הנחת ארנונה ראשל"צ 2010 " ותראו כמה חסכתם מדי חודש.

שנת הלימודים תשע"א נפתחת בימים אלה. אני משוכנע כי כל השקעה בחינוך היום היא השקעה לעתיד טוב יותר לילדנו ולעיר ראשון לציון. לכן, הצבתי את ההשקעה בחינוך בראשון לציון בראש סדר העדיפויות העירוני. גיבשנו תכנית שמטרתה להעלות את רמת ההישגים בעיר ולהצעיד את החינוך בראשון לציון לחזית המפה החינוכית בישראל. אנו לא מתכוונים להסתפק במקום טוב באמצע, אנו רוצים להוביל.

תוכנית החינוך כוללת הגדלת ההשקעה העירונית בכל תלמיד, יצירת סביבת לימודים תומכת, תגבור בשעות הוראה, תמיכה באוכלוסיות הזקוקות לסיוע ויצירת התנאים הפיזיים הטובים ביותר ללמידה. במסגרת התכנית, ערכנו שינוי מבני ועברנו למבנה שש-שנתי חדש – מקיף י"א. אני משוכנע שהמהלכים בהם נקטנו יביאו לשיפור ההישגים הלימודיים של תלמידי העיר, ויעניקו לכל תלמידה ותלמיד הזדמנות שווה להצליח. שיהיה בהצלחה לכל תלמידי העיר.

תושבים יקרים,
אני מבקש לאחל לכם ולבני משפחותיכם שנה טובה ומתוקה, שנה של בשורות טובות והתחלות חדשות, שנה של ביטחון, אחווה ורעות, שנה של שלום בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין שכנינו.

"תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה".

                                                                                                                                           שלכם,
                                                                                                                                           דב צור
                                                                                                                                           ראש העירייה