משרד התיירות יוביל את פרויקט פיתוח אגם הסופרלנד

בעוד מספר חודשים יהפוך אזור אגם הסופרלנד במערב ראשון לציון, המשתרע על פני אלפי דונמים, למתחם נופש ופנאי חדש של גוש דן. בעקבות ביקורו של שר התיירות שנערך במקום לפני מספר שבועות, במהלכו הוחלט כי משרד התיירות יוביל את פיתוח אגם הסופרלנד, נערך אתמול סיור של מנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת) ונציגי החברה יחד עם מנכ"ל החברה הכלכלית בראשון לציון, ניצן פלג, לקידום שיתוף הפעולה בין הגופים. בסיור הוחלט כי החמ"ת בשיתוף משרד התיירות תבצע  את עבודות הפיתוח, שתכלולנה הקמת טיילת סביב האגם ומסלול אופניים.

מדובר באיזור המצוי במערב העיר, בשטח ששימש בעבר כבריכות החימצון של השפד"ן, שיובשו לפני מספר שנים ועברו שיקום. כיום אלפי דונמים הצופים אל קו החוף ממערב ואל אגם הסופרלנד ואגם הנקיק ממזרח הינם חלקת טבע נדירה וירוקה . באיזור אתרי תיירות לאוהבי הטבע ובמיוחד לאוהבי ציפורים. היום ניתן לצפות באגם הסופרלנד בעשרות מינים של ציפורים.

למרחב טבע זה יתווסף בקרוב מתחם יס פלאנט החדש של תיאטראות ישראל שמוקם על גדות האגם ויכלול למעלה מ-20 מסכי קולנוע וכעשרים מסעדות ובתי קפה. בצמוד אליו מוקם בימים אלו אולם אירועים וקונגרסים שיכלול גם הוא 12 מסעדות ובתי קפה. מסביב לאגם מתוכנן שביל מעץ ("דק") לכל אורכו. בנוסף, לאחרונה אישר משרד הבריאות שיט באגם ובקרוב יופעלו בו סירות משוטים וסירות פדלים. במקום כבר קיים מסלול אופניים אתגרי בן 10 ק"מ .

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב: "פיתוח תיירות הפנים בישראל היא אחת המטרות המרכזיות של המשרד בראשותי. האזור הזה הוא פנינת טבע בלב גוש דן והפיתוח שלו יכול להוות אלטרנטיבה איכותית וקרובה לבית לכל תושבי האזור. יש כאן הזדמנות פז לשילוב זרועות של הממשלה, הרשות המקומית ויזמות פרטית, לרווחתם של תושבי כל האזור".

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "אני שמח ומודה לשר שזיהה את הפוטנציאל התיירותי האדיר הקיים באזור אגם הסופרלנד. הרי לא ניתן להקים כאן בנייני מגורים או משרדים והמשימה היחידה שלנו באזור הזה היא לפתח אזור תיירות ונופש שיהווה אבן שואבת לכל המטרופולין. האזור גם נהנה מנגישות מצוינת של כבישים ותחבורה ציבורית, והנוף – מרהיב".

כתבה:  

יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון 28.6.2012