ראש העיריה, דב צור, בהפגנת ראשי הערים להפחתת מחירי המים

 

"זהו מאבק חברתי! זוהי חובתנו להילחם להורדת שיעור מחירי המים"

ראש העירייה, דב צור, השתתף בשבוע שעבר (ד') בהפגנת ראשי הערים מול משרד האוצר לאור התייקרות מחירי המים לאחרונה פי 3 מאז שנת 2007 ואשר צפויים להתייקר שוב בחודש הבא. אל ההפגנה הגיעו ראשי ערים נוספים בהם ראש עיריית רמת גן, רעננה, נס ציונה ועוד עשרות ראשי רשויות מקומיות.

 את ההפגנה יזם מרכז השלטון המקומי, כשלב ראשון בצעדי מחאה של ראשי הערים כנגד הפגיעה המתמדת של הממשלה באיכות חייהם של אזרחי המדינה. במהלך ההפגנה הגיעו שר הפנים, אלי ישי, ושר הביטחון אהוד ברק על מנת לחזק את ראשי הערים במאבקם ולהביע את הזדהותם עם מטרות המאבק.

ראש העירייה, דב צור: "עליית תעריפי המים גורמת לתושבי ראשון לציון לשלם על אוזלת ידה של המדינה. זהו מס עקיף, שבו המדינה שוב שולחת את זרועה הארוכה לכיסו של התושב. לא ייתכן שמים הפכו למותרות כמו שוקולד וצעצועים, זה מצרך בסיסי ואנו נילחם בכל הכוח להורדת מחירי המים".

צור הוסיף, כי "על אף שתאגיד המים והביוב, "מניב" בראשון לציון מאפשר להוזיל את תעריפי המים לאור היעילות התפעולית שלו, המדינה מונעת מאיתנו מלעשות זאת. תאגיד מניב הוא תאגיד עירוני שתושבי העיר הם מחזיקי המניות שלו ומן הראוי שאם הוא מצליח לייצר רווחים, אלו צריכים לחזור לאזרח".

חברת "מניב", שבראשה עומד ראש העירייה, הגישה עתירה לבג"צ לפני כשנה ובימים אלו צפוי בג"צ לידון בעתירתם המבקש לבטל את החלטת הממשלה.

 כתב:  עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון