הפחתה של 25% בתעריף המים בגינה לתושב

שרת החקלאות בסיור עם תושבים

בעקבות תלונות התושבים הזמינה עיריית ראשון לציון את שרת החקלאות, אורית נוקד, לסיור בגינה לתושב; בביקורה התלוננו התושבים על תעריפי המים בגינה; השרה הבטיחה לבדוק ובחמישי האחרון הגיעה שוב לגינה על מנת לעדכן כי הפעילים בגינה לתושב ייהנו מתעריף מים מוזל

לפני מספר חודשים, ערכה שרת החקלאות אורית נוקד ביקור בגינה החקלאית בשדרות בן גוריון בראשון לציון. בביקורה הלינו בפניה התושבים הפעילים בגינה על תעריפי המים הגבוהים המקשים עליהם לקיים את הפעילות. במסגרת אותה פגישה נשאלה על ידי התושבים אם תוכל לסייע בנושא תעריף המים. השרה הבטיחה לבדוק והגיע בחמישי האחרון כדי למסור את התשובה. 

 בנוכחות מנכ"ל עיריית ראשון לציון, פרנקו גונן, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, אלי פולק, מנכ"ל מניב, דני לב ומספר תושבים הפעילים בגינה, סיפרה שרת החקלאות כי מעתה תזכה הגינה לתושב, כמו גינות קהילתיות נוספות, להנחה של 25% בתעריפי המים. במקום 14 ₪ לקוב ישלמו בגינה לתושב 10 ₪ לקוב.

 יוסי משיח, המטפח חלקה בגינה סיפר:"כמו רוב התושבים הפעילים בגינה, גם אני פנסיונר ומבין את הקושי לשלם את חשבונות המים הגבוהים. אל הגינה לתושב אני קם בבוקר בשמחה ובחדוות חיים ועל כך אני רוצה להודות לעיריית ראשון לציון ולשרה שהצליחה להפחית את תעריף המים לפעילים בגינה".

 שרת החקלאות, אורית נוקד, סיפרה כי בחודש האחרון ניהלה מספר שיחות עם רשות המים, על מנת להגיע להנחה של 25 אחוזים:"אני מאמינה כי בעקבות ההוזלה המשמעותית תגדל כמות האנשים שיצטרפו לפרויקט הגינון הקהילתי, אשר תופס תאוצה בשנים האחרונות. השקעה בגינון טומנת בחובה פיתוח חיי קהילה, תרומה לסביבה, טיפוח אזור המגורים שבו מתנהלת הפעילות והפיכתו למוקד משיכה לתושבים חדשים".

 מנכ"ל עיריית ראשון לציון, פרנקו גונן:"חשוב להדגיש שההפחתה נובעת מביטול אגרת הביוב מאחר ולצורך השקיית גינות ניתן להפחית אגרת ביוב באישור ראש מינהל המים במשרד לתשתיות לאומיות".

 כתבה:  יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

7 באוגוסט 2012