חגיגות יום העצמאות ה 65

מופע יום העצמאות
  למעלה מ-150 אלף חגגו בעיר את יום העצמאות ה-65 למדינת ישראל

בזמן שראש העירייה, דב צור, ייצג את העיר בטקס הדלקת המשואות הממלכתי בהר הרצל  יחד עם איריס הלפרין, מנהלת בית הספר העברי הראשון "חביב", נפתחו חגיגות יום העצמאות בראשון לציון  עם שלל אירועים והופעות * בבימת הבידור החדשה בנווה חוף השתתפו אלפי חוגגים

למעלה מ-150 אלף תושבים נהנו מהופעות של כעשרים אמנים ממגוון הזרמים והסגנונות, על במות בידור ברחבי העיר: גן המושבה, פארק הזיכרון, הרובע, נאות שקמה, שיכון המזרח, רמת אליהו, והשנה, לראשונה, גם בשכונת נווה חוף, שנחל הצלחה אדירה ואלפי תושבים השתתפו בחגיגות.  גם בבימת פארק הזיכרון, נרשמה היענות מרשימה של כ-30 אלף איש ובשיכון מזרח כעשרים אלף איש.

בין האמנים שהופיעו על הבמות: עומר אדם, הראל מויאל, ליאור נרקיס, הפרויקט של רביבו, דנה אינטרנשיונל, אמיר דדון, אברהם טל, ישי לוי, עילי בוטנר וילדי החוץ, נאור כהן, עידן יניב, אלי לוזון, רובי לוי, יהל דורון וגיא מנטש מהתוכנית "The voice" ושגיא טרבלסי מ"כוכב נולד".

לכל אלה הצטרפו רקדנים ורקדניות, זמרים וזמרות, להקות זמר ומחול, שירה בציבור ועוד, וכמובן מופע זיקוקי דינור מרהיב שהאיר את השמיים בכל מוקדי החגיגות. מה שהוסיף לתאורה החגיגית היו קילומטרים רבים של נורות לד שנפרסו ברחובות הראשיים של העיר. ברחוב הרצל הותקן מפל תאורה מדהים של 600 מטרים נורות לד כחולות. ברחוב רוטשילד המחבר את רחובות ז'בוטינסקי והרצל הותקנו אלמנטים בצורות מעוגלות עליהם נורות לד צבעוניות ובקרן הרחובות הוצבה סמלה של העיר לרגל 130 שנות קיומה. בגן העיר הותקנו דגלים מוארים, רשתות תאורה ואלמנטים נוספים לאורך שדרות העצים. במדשאות  הותקנו פסי אור מיוחדים בעלי תאורת לד מתחלפת. העירייה הוסיפה ודגללה בשכונות קרית ראשון, שיכון מזרח, נווה חוף, רמת אליהו, נחלת יהודה וכמובן סמוך לבית העלמין הצבאי.

יש לציין, כי בנוסף לכל אלה, התקיים כבכל שנה, מופע רוק עצמאות באמפיפארק מחצות ועד אור הבוקר, אשר הכניסה אליו הייתה בתשלום ובהנחה לתושבי ראשון לציון, ובו הופיעו אביב גפן, הבלקן ביט בוקס, ברי סחרוף, משינה, useless ID , אלישע בנאי ועוד.

 קרדיט צילום: אבי קקון- Rishonet.com

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

22 באפריל 2013