חנוכת בית אקי"ם ראשון -לציון

דב צור תוקע מזוזה
  בשבוע שעבר נחנך בית אקי"ם בעיר, במעמד ראש העירייה, דב צור, יו"ר אקים ישראל, עמי איילון, ממלא מקום ראש העירייה, מוטי עג'מי, סגן ראש העיר, דוד ביטן, נשיא אקי"ם ראשון-לציון, יהושע מימון, סמנכ"לית העירייה, חיה ברנפלד, ראש מנהל הרווחה, נעמי אחימור, מנהל אגף הפרט, ניסים כהן, מנהלי אגפים נוספים בעירייה, הורים, מתנדבים, אורחים וחברי הנהלת אקים ראשון-לציון.

 האירוע נערך בהנחייתו של צדוק לוי, יו"ר אקים ראשון-לציון. בדבריו ציין לוי כי:"סוף סוף, לאחר עשרות שנות פעילות, הגיע הזמן לחגוג ולחנוך את בית אקי"ם בעיר, שישמש את אקי"ם ואת המשפחות בייעוץ, הכוונה ובכל הנושאים הקשורים להורים  ולהתנהלות הסניף".

 הסניף מקיים פעילויות שונות במסגרת תוכנית עבודה שנתית : מסיבות בחגים, טיולים, קייטנות, נסיעות לאירועים, נופש ארצי ועוד. כל האירועים מתקיימים הודות "למבצע חנוכה" שאנו מקיימים מידי שנה.

 לוי ביקש לנצל את ההזדמנות  על מנת  לקרוא למוסדות, לחברות וארגונים שונים לפנות לסניף ולרכוש מארזים  לקראת חג החנוכה, התרומות, לדבריו, ינותבו לטובת אותם אנשים חסרי ישע עם מוגבלות שכלית והוסיף כי ברצונו לציין לשבח את עיריית ראשון-לציון ואת אקי"ם ישראל על הסיוע, ההקשבה לצרכי האנשים עם מוגבלות שכלית וההיענות לכל הבקשות במידת האפשר.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ברך את יו"ר אקים ישראל, עמי איילון, אשר נרתם לתרום מיכולותיו לאנשים הזקוקים לסיוע בחברה הישראלית:"כל חברה שרוצה להתקיים ולהתקדם, נדרשת בראש ובראשונה לסייע לחוליות החלשות בה, אחרת אין לה זכות קיום".

 יו"ר אקים ישראל, עמי איילון, ברך את ראש העירייה, דב צור,  על תרומתו הרבה ועל נכונותו לסייע לסניף אקים ראשון-לציון:"אין הדבר מובן מאליו, ועל כך מגיע לו כל המחמאות והברכות, יישר כח".

כמו כן, ציין איילון את הפעילות הענפה של סניף אקים ראשון-לציון ועל שיתוף הפעולה הפורה עם העירייה.

 מ"מ ראש העירייה מוטי עג'מי ציין כי העירייה פועלת ומשקיעה למען התושבים בעלי הצרכים המיוחדים הן במסגרת הפעילות המשותפת עם אקי"ם אך גם במסגרת השקעות נוספות כגון -  שיפוץ ביה"ס בלקינד, בניית מרכז תמיכה ונופשון אשר נפתח בסוף החודש שעבר ובניית אגף נוסף למעש ושיפוץ האגף הקיים. עג'מי: "ההשקעות העצומות הללו והקשר הפורה בין העירייה לאקי"ם ויו"ר הסניף צדוק לוי, מעידים על החשיבות הרבה שמקנה עיריית ראשל"צ בראשות דב צור לנושאים החברתיים ולסיוע לאוכלוסיות המוחלשות. ברצוני להודות גם לאלוף במיל' עמי איילון שתרם כל חייו למען ביטחון המדינה ובחר להקדיש כעת מעתותיו למען החברה הישראלית".  

 במהלך הטקס התנדב החניך ניסן אלקחי והנעים מכישרונו בנגינה על אורגן וריגש את כל האורחים.

 בשם החניכים ברך דן בן-חביב והודה לראש העירייה וליו"ר אקים ישראל על תרומתם לאקי"ם.

 בתום הטקס ברך ראש העירייה על קביעת המזוזה ויחד עם יו"ר אקים ישראל גזר את הסרט לבית אקים.

כתבה:  יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

21 באוגוסט 2012