נחנכה תחנת הרכבת משה דיין במערב ראשון לציון

דב צור בתחנת הרכבת
 

היום בשעות הבוקר נחנכה תחנת הרכבת החדשה משה דיין במערב ראשון לציון במעמד שר התחבורה, ישראל כץ, ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ראש עיריית חולון, מוטי ששון וראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני. היחידה שבלטה בחסרונה היא הרכבת עצמה שלא הגיעה בשל עיצומים של עובדי הרכבת.

מרגע שתתחיל הרכבת לפעול, בתום העיצומים, את הנסיעה לתל אביב יוכלו תושבי העיר לעשות ב-18 דקות בלבד, בקו רכבת  ישיר לתחנת הגנה בתל אביב ומשם לאן שיחפצו.

בעיריית ראשון לציון הפתיעו את המכובדים עם ריקוד פלאשמוב שהוכן במיוחד לאירוע. באמצע הסיור של שר התחבורה עם הפמליה, החלה לפתע להישמע בתחנה מוסיקה מקפיצה ובחור צעיר בתחפושת קבצן החל לרקוד. עד מהרה הצטרפו אליו עוברי אורח רבים שהיו בתחנה: חיילים, אנשי עסקים, כרטיסן, נערות צעירות ועוד, שהקפיצו את באי התחנה בריקוד סוחף. רוב הרקדנים והרקדניות הם תושבי העיר, חלקם משתתפים כיום בחוגים ובלהקות בעיר, וכולם עברו תחת שרביטה של החברה העירונית.  את הריקוד ניתן לראות בפייסבוק של העירייה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "תחנת הרכבת החדשה תשנה את מפת התחבורה של גוש דן. התחנה תשרת את תושבי העיר שיוצאים מידי יום לעבודתם וכעת לא יצטרכו לסבול בפקקים, וכן, מאפשרת לכל תושבי האזור להגיע במהירות לעיר ראשון לציון וליהנות מכל מה שיש לעיר להציע: מרכזי בילוי וקניות, פסטיבלים, הצגות, משחקי ספורט ועוד". צור ביקש משר התחבורה לפעול לחיבור תחנת ראשונים עם תחנת משה דיין. עוד ציין צור: "תחנת הרכבת החדשה מתווספת לכביש 431 שנפתח לפני כשנתיים והופכת את ראשון לציון לעיר עם נגישות מצוינת ברכב ובתחבורה ציבורית. לקראת פתיחת התחנה, דאגנו לנגישות מיטבית מתוך העיר: הקמנו מגרש חנייה עם 450 מקומות וכן מסלול אופניים ממרכז העיר שמגיע לתחנה, זאת בנוסף לתגבור קווי התחבורה הציבורית שמפעיל משרד התחבורה".  

לצפיה בריקוד לחצו כאן

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

26 בספטמבר 2011