חנוכת רחוב על שם הרב יוסף עזרן זצ"ל

תמונה קבוצתית מהטקס
  בשבוע שעבר חנכה עיריית ראשון לציון רחוב על שמו של הרב יוסף עזרן זצ"ל

בשבוע שעבר חנכה עיריית ראשון לציון בטקס מרגש, רחוב על שמו של הרב יוסף עזרן זצ"ל. הרחוב החדש "הרב יוסף עזרן" בשכונת נווה ים יתחיל ברחוב יעקב כהן ויסתיים בשדרות משה דיין.

הרחוב החדש נקרא על שמו של הרב יוסף עזרן ז"ל, רבה הראשי הספרדי וראש בית הדין לשעבר של העיר ראשון לציון,  שכיהן בתפקידו 35 שנים (תש"ב-תש"ע). הרב עזרן זצ"ל,  היווה את אחד מעמודי התווך של העיר ראשון לציון ומהווה עד היום דמות משמעותית שבפועלה תרמה תרומה נכבדת לעיר.

עשרות רבות של אנשים הגיעו לטקס החנוכה המרגש שהתקיים בנוכחות ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, רבה הראשי של העיר תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו, הרב יהודה דוד וולפא, רבה הראשי של ראשון לציון, סגן ראש העירייה, אריה כהן, סגן ראש העירייה, דוד ביטן, המשנה לראש העיר, אבי דנינו, רבנים מכובדים ואישי ציבור.

בנו של הרב יוסף עזרן זצ"ל, הרב נחמן עזר נשא דברים וריגש את קהל המשתתפים הגדול מוקירי זכרו של אביו.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר:"היום אנו מנציחים את זכרו של הרב עזרן בשם הרחוב הזה, ואנו עושים זאת בגאווה גדולה. תקצר היריעה מלתאר את האיש ופועלו. הרב עזרן היה לא רק גדול בתורה, אלא גם איש ציבור במלוא מובנה הטוב של המילה, איש אשכולות. סגן שר האוצר, סגן יו"ר הכנסת, חבר כנסת. היה יוצא ובא במסדרונות השלטון ובקי בהם. הרב עזרן ניחן באישיות ראויה להיות מורה דרך רוחני לעיר שלנו: חכם, ידען, מתון בהשקפתו ונעים הליכות, אשר התחבב מאוד על ידי בני עירו, דמות מאחדת ומקרבת".

עוד הוסיף צור:"כמה זכינו כולנו ליהנות מדרשותיו, הרצאותיו, מנאומיו, מסיפוריו. תמיד הייתה שזורה בהם שנינות, אהבת ישראל, אהבת התורה ויראת שמיים ללא שיעור.

הרב עזרן היה מעמודי התווך של קהילתנו. מאז אנו ממשיכים לבקש ולהתפלל שכפי שהיה הרב מליץ יושר בחייו כך גם במותו יהיה לנו מליץ יושר לפני בורא עולם, לאחדות, לשלום, לקירוב לבבות. זכותך, הרב, תגן עלינו ועל העיר כולה".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

21 במאי 2012