בעיריית ראשון לציון מסכמים שנה ופותחים שנה חדשה בהרמת כוסית חגיגית

ברכות בטקס
 

צור: "שתהא שנת עשייה ברוכה"

בבוקר חגיגי בהיכל התרבות ציינו בעיריית ראשון לציון את סיום שנת תשע"א ופתיחתה של שנת תשע"ב. האירוע נערך במעמד ראש העירייה, דב צור, סגניו וממלאי מקומו, חברי מועצה, יו"ר ההסתדרות במרחב זורי מזרחי, מנכ"ל העירייה, מנכ"לי החברות העירוניות וכאלף מעובדי העירייה.

ראש העירייה, מנכ"ל העירייה, יו"ר ההסתדרות במרחב, יו"ר ועד העובדים, יו"ר ועד הגמלאים הנכנס והיוצא – כולם בירכו את עובדי העירייה בשנה טובה. הרב אריה כהן תיבל בדברי תורה לקראת החג, והכוכב הנולד לידור סולטן הקפיץ את הקהל במחרוזת שירים. את האירוע הנחתה לראשונה סמדר מדאר, מנהלת לשכת המנכ"ל. במהלך הטקס הוכרז כי המוקד העירוני  זכה בתואר האגף המצטיין.

 ראש העירייה, דב צור: "אנו מסכמים שנה שהביאה עימה רוח חדשה בחברה הישראלית. שנת תשע"א עמדה בסימן סולידריות חברתית ודאגה לאיכות החיים של אזרחי מדינת ישראל – נושא שאנו עוסקים בו יום-יום, שעה-שעה. השאיפה שלי היא שכל תושב בראשון לציון ירגיש שהוא חי בעיר איכותית, המעניקה חינוך מצוין, בעלת תשתיות חינוך מהטובות בארץ ומרחב ציבורי נעים ומאיר עיניים, עיר שמספקת פעילות איכותית וערכית לבני הנוער שלה ומספקת תעסוקה איכותית לתושביה – ואנחנו בהחלט צועדים לכיוון הזה".

צור ציין כי בפרק זמן של שנתיים עלה אחוז הזכאים לבגרות בעיר ב-12% ואף ציין ההישגים בחינוך מפתיעים גם אותו, "לא תיארתי לעצמי שנראה תוצאות להשקעה כה מוקדם".

צור הוסיף, כי עיריית ראשון לציון ממשיכה בתנופת הפיתוח. "תכניות הפיתוח שלנו כבר נושאות פירות, מרכזי התעסוקה המתוכננים נמצאים כבר על המסלול, ההכנסות עולות, הארנונה ירדה ותמשיך לרדת, ואפשר בהחלט להתגאות בכיוון אליו צועדת העיר.

ברצוני לאחל לכולכם שנה טובה, פורייה, ומוצלחת, שבה ערכי האחדות והסולידריות החברתית יובילו אותנו. מי ייתן ובשנה הבאה עלינו לטובה נראה ישראל צודקת יותר, המעניקה לכל אזרחיה את האפשרות לקיים חיים בכבוד, ומי ייתן ובמהרה בימינו נראה את גלעד שליט בביתו ובחיק משפחתו. מי ייתן ושנת תשע"ב תהא שנת עשייה ברוכה".

מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, דיבר על היקף התקציבים שעוסקת בהם העירייה וכן על תכניות העבודה מקושרות התקציב שעל פיהן פועלת העירייה וציין, "עומדים אנו בפתחה של שנה חדשה, הצופנת בחובה עשייה מרובה רצופת אתגרים. הוצב בפנינו רף גבוה ואתגר מקצועי בכל קנה מידה. אני מאמין ביכולתנו לעמוד באתגר זה במאמץ משותף של כולנו, עובדים ומנהלים כאחד".

כתבה: טליה סומך,דוברת העירייה

26 בספטמבר 2011