השיכון מתחדש

הדמיה של בנין הגן החדש
 

גן הילדים ברחוב החרוב ייבנה מחדש בהשקעה של קרוב למיליון שקלים

גן הילדים ברחוב החרוב בשכונת שיכון המזרח ייבנה מחדש בהשקעה של 900,000 שקלים. הגן החדש יתפרש על שטח של 125 מטר מרובע וייבנה בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר לרווחת ילדי האזור. למעשה, ייהרס לחלוטין מבנה הגן הישן ויבנה מבנה חדש לגמרי במקומו.

במסגרת מדיניות ראש העירייה, דב צור, להרחיב ולחדש את מוסדות החינוך בעיר, מתבצעת בשלוש השנים האחרונות השקעה חסרת תקדים של העירייה בשדרוג מוסדות חינוך קיימים ובהקמת מוסדות חדשים. בקיץ האחרון שיפצה עיריית ראשון לציון 68 מתוך 80 מוסדות חינוך בעיר וכעת, משקיעה רבות גם בבנייה חדשה של מוסדות החינוך בעיר בין היתר, קריית החינוך השש שנתית "הגימנסיה הריאלית", בית הספר "רמז", וכן בתי ספר וגני ילדים נוספים.

מנהלת האגף לבנייה ציבורית, האדריכלית ורד סולומון מספרת כי הגן ימנה כיתת גן מודרנית, שתיבנה בסטנדרטים גבוהים, כגן תקני על פי כל דרישות החוק, בעיצוב אדריכלי רענן וחדשני. כמו כן, מוסיפה סולומון, בשטח הגן יתבצע פיתוח של גינה ייחודית, בה ישולבו גינת תבלין וצמחים המיועדים לגינות לימודיות.

הבנייה צפויה להתחיל בחודש פברואר 2012 ולהסתיים באוגוסט באותה שנה. על הפרויקט אמון האגף לבנייה ציבורית במנהל ההנדסה. 

ראש העיר, דב צור: "כעיר אשר הציבה את החינוך במרכז העשייה אנו דואגים לבניית מוסדות לימוד חדשים וליצירת סביבת לימודים נעימה ותומכת אשר יש בהם כדי להעלות את איכות החינוך שאנו מעניקים לילדנו. אנו שמים דגש על הצעדת מערכת החינוך קדימה להישגים, ולצד השקעה גדולה בהיבט החינוכי פדגוגי, אנו רואים חשיבות רבה גם בהעמדת התנאים הפיזיים הטובים ביותר לתלמידי העיר ולצוותים החינוכיים בבתי הספר ובגני הילדים. במהלך חודשי הקיץ הושקעו מעל ל- 30 מליון ₪ בשיפוץ מוסדות חינוך ובהקמת פרויקטים חדשים שכל מטרתם היא להנעים את זמנם של ילדנו במוסדות החינוך ולספק להם תנאים הולמים להשגת התוצאות הטובות ביותר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

5 בדצמבר 2011