שיא בהשקעה בנוער. שיא בהשקעה ברמת אליהו.

בהשקעה של 1.6 מיליון בונה עיריית ראשון לציון מרכז נוער חדש בשטחו של מתנ"ס רמת אליהו

בחודש פברואר הקרוב תסתיים בנייתו של מרכז נוער חדש בשטחו של מתנ"ס רמת אליהו. המרכז נבנה  ב-11 החודשים האחרונים, על שטח של 250 מ"ר.

 במסגרת מדיניות ראש העירייה, דב צור, להשקיע בפיתוחה, בשיפור פניה ובאיכות החיים של תושבי שכונת רמת אליהו, הוחלט לקדם את הקמתו של מרכז נוער נוסף בשטח המתנ"ס, על מנת שזה יוכל להציע מגוון רחב יותר של פעילויות לבני הנוער, מרחב פתוח גדול יותר ושעות פעילות המותאמות לדפוסי הבילוי של בני הנוער.

 על הפרויקט אמון האגף לבנייה ציבורית בעיריית ראשון לציון, בניהולה של האדריכלית ורד סולומון, שמספרת כי ביחס לגודל המתנ"ס מדובר בתוספת משמעותית, שתספק מרחב פתוח ותוספת מרחב לפעילויות נוספות עבור בני הנוער שתיבנה בסטנדרט גבוה ואיכותי.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, שהשתתף בחמישי האחרון בטקס הדלקת נרות בסדנא לאומנויות בשכונה, סיפר על ההשקעה ברמת אליהו:"כפי שהבטחנו, לא נחסוך כספים ומשאבים בשדרוג שכונת רמת אליהו, בשדרוג תרבות הפנאי של בני הנוער ובשדרוג פניה של השכונה.

בשלוש השנים האחרונות אנחנו פועלים ללא הרף ומשקיעים בנוער שכונת רמת אליהו על מנת לספק להם תעסוקה איכותית, אטרקטיבית המותאמת לתחומי העניין שלהם. נעשה הכול על מנת למנוע שוטטות ושעמום שמובילים לפעילות שאיננה חיובית. לאחר שבשבוע שעבר נחנך מועדון נוער ברחוב חיים אריאב בשכונה, אנו בונים את מרכז הנוער הנוסף בשטחו של המתנ"ס על מנת להעניק לבני הנוער מספיק מקומות טובים לשהות בהם להנאתם, גם בשעות הערב והלילה".

 חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן:"במסגרת שיתוף הפעולה בין המתנ"ס לאגף הנוער והצעירים בעירייה נפתח המרכז החדש בשטחו של המתנ"ס. לפני מספר שנים היה תכנון, שלא צלח, להקים את המרכז, וכעת, בעזרתו של ראש העירייה זה יצא לפועל. מרכז הנוער החדש נבנה בהשקעה של 1.6 מיליון ₪ לרווחת בני הנוער בשכונה. יזמנו את המהלך כי הבחנו בצורך. לאחרונה, נפגשנו עם בני נוער המתגוררים בשכונה, והבנו כי יש ביקוש גדול מצידם לתעסוקה איכותית בשעות הערב בתוך השכונה, ולכן אנו פועלים במרץ על מנת לקדם מספר פרויקטים במקביל, למילוי הצורך".

 חבר מועצת העיר, מחזיק תיק רמת אליהו, שמעון טרבלסי:"המרכז החדש בשטחו של המתנ"ס מהווה מבחינתנו, השקעה נוספת בחינוך הבלתי פורמאלי ולא נחדל בכך. במסגרת מדיניות ראש העירייה, פיתוח תרבות פנאי איכותית לבני הנוער בשכונה היא חלק בלתי נפרד מהחינוך ולכן לא נתפשר בנושא זה".

 בנייתו של המרכז צפויה להסתיים בעוד כחודשיים. הפעילות במרכז החדש תתנהל בשיתוף אגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון וצוות מתנ"ס רמת אליהו, בניהולו של פרץ חג'ג'.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

27 בדמצבר 2011