ההייטק בדרך לראשון לציון

ראש העיר ראשל"צ, דב צור, ובכירים מהעירייה ביקרו ברובע המדיה של קרן JVP  בירושלים ונחשפו לעולם של יזמות עסקית,
חברתית ותרבותית

סוכם: JVP ועיריית ראשל"צ ישתפו פעולה בקידום תוכנית להאצת סטארטאפים

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ומשלחת של בכירים מהעירייה, ביניהם, מ"מ ראש העירייה מוטי עג'מי, חבר המועצה ומחזיק תיק פיתוח עסקי אייל מושיוב, יועץ ראש העירייה לפיתוח עסקי, יעקב קרקובסקי ומנהלת היחידה לפיתוח עסקי, מרינה רדלינגר, ביקרו ברובע המדיה של JVP בירושלים כחלק ממדיניות ראש העיר לקדם תעשיית היי טק בעיר. אראל מרגלית, יזם, יו"ר ומייסד קרן ההון סיכון JVP  הירושלמית, אירח את המשלחת לביקור ברובע המדיה של הקרן , מרכז המשלב יזמות עסקית, חברתית ותרבותית יוצאת דופן.

במהלך הביקור , נדונו אפשרויות שונות לקדם שיתוף פעולה בין JVP לבין העיר. בין השאר נבחנה האפשרות שהקרן תסייע בהקמה של תכנית האצת סטארט אפים (accelerators) בראשון לציון, יוזמה שראש העיר שואף לקדם כבר בטווח הקרוב.  תכניות להאצת סטארט אפים הם תכניות המציעות לחברות סטארט אפ בשלב התחלתי ליווי, ייעוץ וקשרים וכן מימון בתמורה לאחוזים בחברה. מוקדם לדעת מה יהיה טיב התוכנית בראשון לציון, אך מרגלית וצוותו ציינו כי ישמחו להעניק מהידע והניסיון שלהם כדי לקדם את התוכנית. 

בתום סקירה על פעילות הקרן בזירות השונות בהן היא פועלת, ביקרה המשלחת בחלק מחברות הפורטפוליו הפועלות ברובע המדיה בהן: Anyclip, חברה שפיתחה תיוג עמוק של סרטים וקליפים ברמת הפריים וכן חברת השילוט הדיגיטאלי ComQi, המאפשרת למותגים ליצור אינטראקציה מידית בתוך החנות בין שלטי הפרסום והמכשירים הסלולאריים של הלקוחות. חברת ComQi היא אחת מהחברות המובילות בעולם בתחום השילוט הדיגיטאלי. לאחרונה החברה החלה להפעיל פיילוט בסינמה סיטי בראשון לציון, שם היא מפעילה שירות המאפשר ללקוחות לצפות בטריילרים לסרטים על גבי המכשירים החכמים שלהם, באמצעות האינטראקציה עם השילוט במקום, בזמן שהם מחכים בתור לקולנוע. ראש העיר התלהב מהאפשרויות הרבות שמאפשר המוצר של QomQi והתעניין כמה יעלה להתקין את השלטים ומערכת ניהול התוכן בעירייה.

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון: "אין ספק, רובע המדיה של JVP מהווה מרכז של יצירה ויזמות רב תחומית יוצא דופן. הפעילות העסקית המשולבת עם אחריות חברתית – מעוררים השראה.".

אראל מרגלית, יו"ר ומייסד JVP: "ראשון לציון התברכה באחוז גבוה של אוכלוסייה צעירה. ראש העיר מוביל תוכניות גדולות עבור האוכלוסייה הזו, ואנחנו ב-JVP נשמח לסייע כדי להשאיר את הצעירים של ראשון בעיר שהווה עבור כולנו סמל לחלוציות וראשוניות". 

אודות JVP
קרן ההון סיכון JVP, שנוסדה על ידי אראל מרגלית בשנת 2003, היא קרן ההון סיכון הגדולה בישראל ואחת מהקרנות המובילות בעולם, המנהלת כ-900 מיליון דולר. היא מתמחה בהשקעות בחברות מדיה, אינטרנט, סלולר, פרסום ומשחקים. אחת ההצלחות הבולטות של הקרן, הייתה עסקת המכירה של כרומטיס לחברת לוסנט בשנת 2000, ב-4.82 מיליארד דולר, הסכום הגבוה ביותר ששולם עבור חברה ישראלית מעולם. כל זאת לצד כ-23 אקזיטים והנפקות בנאסד"ק. בנוסף לחתימה על עסקת המכירה של חברת כרומטיס ללוסנט, הוביל אראל מרגלית שישה עשר אקזיטים נוספים עם חברות כמו נטרו, פרסייס, סקורפיו, פנדטק, ויריאנט, ג'קאדה, פרדיים ג'יאופיזיקל, מגניפייר, נייטיב נטוורקס, קוג'נט ואלוט. לאחרונה, ביולי אחרונה, ביולי 2010, הוביל אראל אקזיט מוצלח נוסף עם הנפקת חברת קליק-טקנולוג'יז בנאסדא"ק הנסחרת כיום שווי של למעלה מ- 2 מיליארד דולר.

בשנת 2005 בחר עיתון העסקים פורבס באראל כאחד מ-50 אנשי ההון סיכון הטובים בעולם, ברשימת "בעלי מגע הזהב", ובכך היה למשקיע הלא-אמריקני הבכיר ברשימה. בשנת 2010 עיתון דה מארקר בחר בו כמנהל ההון סיכון הטוב בישראל.

רובע המדיה
הקרן ממוקמת כיום ברובע המדיה של JVP, מתחם המשלב יזמות עסקית עם יזמות חברתית ותרבותית. במקום פועלים חברות הטכנולוגיה והמדיה של הקרן, אנשי מועדון הזאפה שבמקום ופעילי עמותת "בקהילה", עמותה שהוקמה על ידי אראל מרגלית בשנת 2002 ומספרת סיוע לימודי והעצמה חברתית לילדים משכונות נחלשות בירושלים. הרובע מהווה מרכז ליצירה ויזמות פורצי דרך, המבוסס על חיבור בין תחומים שונים. הרובע ממוקם בבית המדפיס המנדטורי הישן שליד מתחם הרכבת . בית המדפיס עמד שומם במשך כ-20 שנה, עד שהקרן עברה לשכון בתוכו והפכה את הרובע לנווה מדבר תרבותי ויצירתי בלב ירושלים.   

כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון

14 באוגוסט 2012