חדר כושר מאלף

מתקנים לאילוף כלבים
 

עיריית ראשון לציון התקינה מתקני כושר לכלבים  ב-9 פארקים ברחבי העיר

עיריית ראשון לציון התקינה בחודש האחרון, בעזרת האגף לפיתוח נופי,  מתקני כושר לכלבים ב-9 פארקים ברחבי העיר. מסתבר כי השילוב בין תזונה נכונה לפעילות גופנית אינו פוסח גם על ידידו הטוב של האדם והצורך בגישה נכונה בהתמודדות עם בעיות ההשמנה של כלבים, הינו חיוני

האם ידעתם כי גם בעלי חיים מבויתים זקוקים לחיזוק הגוף על ידי פעילות גופנית? הכלב המשפחתי הממוצע "מחקה" את בעליו וסובל אף הוא ממשקל יתר. הסכנות הרפואיות בהשמנת יתר בכלבים דומות מאד לאלו בבני אדם: עליה בשכיחות סוכרת מסוג 2, עליה בשכיחות בעיות שלד (גב, ברכיים ואגן), עליה בשכיחות טראומות אורטופדיות ועליה בריכוז השומנים בדם.

מעתה, יוכלו בעלי הכלבים בעיר לצאת לפעילות גופנית משותפת עם הכלבים ויעמדו לרשותם מתקני כושר איכותיים ב-9 פארקים ברחבי העיר, שהותקנו על ידי האגף לפיתוח נופי בעיריית ראשון לציון. עד כה הותקנו מתקן הליכה לכלבים-המאפשר לכלב לחזק את יציבותו, מתקן ניתור-לשיפור קפיצתו של הכלב, מתקן זה בנוי משלבים אותם ניתן להוסיף או להסיר במידת הצורך ובהתאמה לגודל הכלב, מתקן משולש-המשפר את יציבות הכלב במדרון ומתקן מקפצה-המחזק את שרירי הכלב.

המתקנים הותקנו בפארקים:הבאר- ברחוב דרובין-רמז, קריית ראשון- פארק קריית ראשון, בפארק החולות- קריית גנים, הנחשול- פינת רחוב הדוגית-נווה אליהו, החורשה- ברחוב גבעתי פינת ירושלים-רמב"ם, רפפורט- פינת רחוב יוסף בורג-רביבים, לוי אשכול - פינת חסידי אומות העולם- כרמים, פארק החצוצרה- פינת מוטה גור-נאות אשלים, בן גוריון- בשכונת כצנלסון.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

9 בינואר 2012