אלפים השתתפו בהפנינג גבעת האירוסים

 

באירוע שנתי שקיימו עיריית ראשון לציון והחברה להגנת הטבע להגברת מודעות הציבור לשמירה על ערכי הטבע באזור ולציון פריחתו של אירוס הארגמן,  נהנו התושבים משבת חגיגית ונפלאה.

ראש העירייה, דב צור: "תפקידנו לשמור ולטפח את הטבע למען הדורות הבאים."

אלפים מתושבי העיר השתתפו בהפנינג הבריאות ואהבת הטבע שקיימה עיריית ראשון לציון בשיתוף החברה להגנת הטבע בשבת האחרונה.

מטרת האירוע הייתה להגביר את מודעות הציבור לשמירה על ערכי הטבע באזור ולציין את פריחתו של אירוס הארגמן ושלל פרחי הבר בפינת החמד בגבעת האירוסים שבין ראשון לציון לנס ציונה. 

במהלך האירוע זכו המבקרים לשמוע הסברים על החי והצומח, על ייחודן הבוטני של הגבעות, סלע הכורכר שהינו תופעת טבע בקנה מידה עולמי, המצוי בסכנת הכחדה, וסקירה על הפעילות הציבורית לשמירת גבעת האירוסים וסביבתה כשמורה. כמובן שלא ניתן היה להתעלם מאווירת חג פורים ודמויות ססגוניות קיבלו את פני המטיילים שנהנו עם ילדיהם במגוון תחנות הפעלה בנושא בריאות וספורט כמו הכנת תפריט בריא, הכרות עם מאפייני ההיגיינה השונים ומשימה חווייתית לשמירה על הבריאות.

בהפנינג השתתפו ראש העירייה, דב צור, סגנו מחזיק תיק הבריאות, מוטי עג'מי והמשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך. ראש העירייה וחברי המועצה סיירו לאורך המסלול, התרשמו מפריחת אירוס הארגמן ושמעו את המבקרים במקום, אשר ביקשו להמשיך במדיניות לשמירת רצף גבעות הכורכר בראשון לציון. "יש להמשיך ולשמור על הקיים" אמר צור והוסיף "תפקידנו לשמור ולטפח את הטבע למען הדורות הבאים."

הפעילות הענפה שאורגנה במקום הייתה חינמית ומיועדת לכל הגילאים.

                                            

בתמונות:
ראש העירייה, דב צור, סגן רה"ע מוטי עג'מי והמשנה לרה"ע רז קינסטליך עם מדע"צים עירוניים ראשון לציון

צילום: אריק מור

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

 

26 בפברואר2013