החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי מתגברת את כוחותיה

עקב האירועים האלימים ברחבי הארץ, הגבירה החברה לביטחון את הכוחות במוקדים רבים ברחבי העיר 

בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ראשון לציון, תגברה החברה לביטחון וסדר ציבורי בסוף השבוע האחרון את הנוכחות במקומות הבילוי, בגנים הציבוריים, במקומות חנייה צפופים ובמוקדים נוספים בהם עלולים להיווצר אירועים אלימים; במסגרת המשימה, הוקם צוות מיוחד בן 10 מאבטחים ב-10 תאי שטח על מנת להבטיח הסדר הציבורי

עקב האירועים האלימים שהתרחשו בשבועות האחרונים בכל רחבי הארץ וזעזעו את המדינה בחומרתם, החליט ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, כי על החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי לתגבר את כוחותיה ולהגביר את הנוכחות במוקדים בהם קיימת סבירות להתפרצות אירועים אלימים.

עקב כך, הקימה החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי צוות מיוחד לסופי שבוע שיימצא בגינות הציבוריות. בסוף השבוע האחרון, הוצבו 10 מאבטחים  ב- 10 תאי שטח בעיר בשעות הלילה על מנת להבטיח הסדר הציבורי ברחבי העיר. המוקדים בהם תוגברה נוכחות של פקחים נקבעו על פי מספר התלונות המתקבלות דרך קבע מתושבי האזור ומהמבלים במקומות. במקומות הנחשבים לרוויי תלונות הוגברה האכיפה על מנת לתת מענה לכל אירוע שעשוי להתפתח במקום.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"לא נמתין עד שיקרו בראשון לציון אירועים אלימים בסדר גודל שאנו חווים לאחרונה על מנת לפעול במתכונת מיוחדת. המגמה המסתמנת בכל רחבי הארץ מדאיגה ואנחנו נוקטים פעולות ולא חוסכים באמצעים על מנת למנוע, עד כמה שאפשר, אירועי אלימות.

לכן החלטנו בסוף השבוע האחרון", מסביר צור, "לתגבר את כוחותינו בגנים הציבוריים, במקומות בילויי כדוגמת הסינמה סיטי, איזור התעשייה הישן, מקומות חנייה הומי אדם ובמוקדים רבים נוספים בהם עשויים להתפתח אירועים אלימים".

 חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הביטחון ומ"מ יו"ר החברה לביטחון וסדר ציבורי, עו"ד סורין גנות:"אסור לנו לחכות על מנת להתחיל לפעול. עלינו להשקיע ככל הנדרש בפעילות למניעה ולטיפול מהיר ויעיל באירועים שעלולים להתלקח לאלימות, קלה כחמורה. לכן, הקמנו בחברה צוות מיוחד לסופי השבוע שיפעל במתכונת ייחודית, יגביר את נוכחות הצוותים בשטח, ייצור הרתעה וייתן מענה הולם, יעיל ומהיר לכל מקרה שדורש התערבות. אני פונה בהזדמנות זו לכל תושבי העיר : גלו סובלנות האחד כלפי השני,  אך במקביל, תהססו לפנות אל המוקד העירוני 106 בכל מקרה בו אתם חוששים להפרה של הסדר הציבורי ובכל נושא שהוא אנחנו נעמוד לרשותכם 24 שעות ביממה".

 מנכ"ל החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני:"על רקע האירועים בתקופה האחרונה בכל רחבי הארץ החלטנו לנקוט פעולות יזומות ולהגביר את הכוחות בשטח כדי ליצור מניעה של התלקחויות אלימות, מדאיגות בחומרתן, בעיר ראשון לציון. ישנם מוקדים שמהווים קרקע פורייה להתלקחות אירועים מהסוג הזה ושם בדיוק אנחנו רוצים להיות, בזמן הנכון. לכן, הקמנו צוות מיוחד שיגביר את הנוכחות בסופי שבוע במקומות המועדים לפורענות".

עוד הוסיף נחמני:"לא די בזאת. קיימנו פגישת תיאום דחופה עם מפקד משטרת ראשון לציון על רקע האירועים האלימים וביחד גיבשנו תוכנית עבודה בכל אחד ממוקדי ההתגודדויות של בני הנוער. אנחנו מפיקים לקחים מהאירועים שקרו ואנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם המשטרה שהחליטה להגדיל את מספר הניידות המשולבות, הכוללות צוות של פקח ושוטר, בסופי השבוע".

  כתבה: יפעת חמו , סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

14 במאי 2012