פרויקט "שפת רחוב" יוצא לדרך ברחוב הגדוד העברי

 בשבוע שעבר החלו עבודות הפרויקט האדריכלי החדשני שיעניק לרחוב הגדוד העברי ייחודיות משלו

במסגרת העבודות שהחלו בשבוע שעבר ישודרג הרחוב מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים לכדי יצירת רחוב חדש אשר יעניק לתושבים תחושה של שיפור ניכר באיכות החיים

בשבוע שעבר, החלו העבודות לשדרוג רחוב הגדוד העברי, שמהוות שלב ראשון ביישומו של פרויקט "שפת רחוב". במסגרת תוכנית הפיתוח של העיר לשנים 2011-2014, צפויים מספר רחובות בעיר לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב כחלק מפרויקט "שפת רחוב"-בהשקעה של מעל 100 מיליון שקלים. מדובר בשדרוג רחובות העיר מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים: ריצוף הרחוב, שילוט הרחוב, מיקום מפרצי חנייה, צבע מדרכה ושינוי הרחוב עד ליצירת רחוב חדש אשר יעניק לתושבים תחושה של שיפור ניכר באיכות החיים. מדובר בפרויקט אדריכלי חדשני שיעניק לכל רחוב, בעיקר בשכונות הותיקות, ייחודיות משלו.

רחוב הגדוד העברי הוא הרחוב השני  מתוך עשרות רחובות שפניהם ישונו בשנתיים הקרובות. בימים האחרונים מתקיימות עבודות ברחוב אברבנאל בעיר שהיה הראשון להשתדרג באמצעות פרויקט שפת רחוב.

 שפת הרחוב עושה לרחוב משהו שונה, סיפר אדריכל העיר, אבנר אקרמן, העבודה תבוצע בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם של הרחובות לאורך שנים. בכוונתנו, מספר אקרמן,  לרצף את הרחוב, להתקין בו תאורה חדשה, לנטוע עצים, ולהציב ספסלים חדשים, וכל זאת ברצועת שירות צרה, אשר תותיר את המדרכה בעיקר להולכי רגל. הכוונה היא לנקות את הרחוב מהעומס הרב שיש בו, ולייצר מצב בטיחותי יותר להולכי הרגל וליישם את חוקי הנגישות.

 בעירייה תולים תקוות כי פרויקט זה יעניק מתיחת פנים משמעותית לרחובותיה הותיקים של העיר. בנוסף לכך, מציינים בעירייה את תכנית ההלוואות לשיפוץ חזיתות הבתים שצוברת תאוצה בעיר, וכי השילוב בין השניים – שיפוץ הבתים וההשקעה הרבה במרחב הציבורי- ישפרו באופן דרמטי את חזות העיר הותיקה.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "בשעה טובה ומוצלחת בשבוע שעבר החלו העבודות לשדרוג רחוב הגדוד העברי. במסגרת הפעילות שלנו לחידוש העיר הותיקה, אנו יוצאים לפרויקט רחב היקף שישנה את פניהם של הרחובות הותיקים. מדובר בפרויקט ייחודי, ראשון מסוגו בעיר. דווקא משום היותו של רחוב הגדוד העברי  וותיק, ברצוננו לשפר את פניו באופן שלא נראה בעבר ולהעניק לו חזות משודרגת, חדישה, מקורית וייחודית".

 סמנכ"ל עיריית ראשון לציון, איתן דורון, שמרכז את הפרויקט אמר, כי בעת ביצוע העבודות תיתכן אי נוחות זמנית, אך הוסיף כי הוא בטוח שהתושבים יגלו הבנה:"על מנת לצמצם את אי הנוחות עד כמה שאפשר, נזדקק לשיתוף הפעולה של תושבי הרחוב-נבקש מכם להיות קשובים לדרישות הקבלן, בכדי לא לעכב את העבודות וכדי שנוכל לסיים את הפרויקט מהר ככל האפשר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

30 באוקטובר 2012