חידון חמיצר יוצא לדרך

  ואתם יכולים לזכות ב-12,000 שקלים!                  

לכבוד שנתה ה-130 של העיר ראשון לציון, יזמה העירייה חידון מיוחד על תולדות העיר, אנשיה ואתריה, יחד עם החידונאי דן חמיצר. החידון מיועד לתלמידי העיר ובני משפחותיהם והפרס הראשון עומד על 12,000  שקלים. 

ראש העירייה, דב צור: "חלק מרכזי בציון שנת ה-130 לראשון לציון הוא הנחלת המורשת המדהימה של העיר הזו לדורות הבאים. כאן נולדו נכסי צאן הברזל של הציונות ועלינו להנחיל המורשת לילדינו בצורה מעניינת ומחנכת ובו זמנית, מאתגרת מהנה. אני קורא לכל תושבי העיר לקחת חלק!" .

 המשחק יתנהל על ממשק משחק אינטרנטי שנמצא באתר העירייה והנו נגיש לכל תושב. כדי להשתתף בחידון על התושבים להירשם באתר. ההרשמה החלה השבוע ותימשך שלושה שבועות. מדי שבוע במשך תשעה שבועות, יעלה ביום א' בשעה 08:00  לממשק המשחק כתב חידה בן ארבע שורות שצמוד לתמונת פאזל שבועית. כל שורה בכתב החידה מצפינה את אחד מחלקיו של הפאזל השבועי, וכל חלק בפאזל מוביל לאחד מהתכנים החשובים הקשורים לתולדות העיר ואתריה. המשימה הנה לחשוף נכונה את ארבעת "אוצרות" השבוע. דרגת הקושי צפויה לעלות בכל שבוע.

במשחק שני מקצים, מקצה כיתתי ומקצה משפחתי. משפחה שתשתתף במשחק תזכה את כיתת התלמיד בניקוד נוסף. בשני המקצים יוענקו פרסים שווים במיוחד: מקום ראשון- 12,000 ₪, מקום שני – 6,000 ₪, מקום 3 – 3,000 ₪, מקומות 4-10 – 2,000 ₪.

בתום תשעת השבועות - יוכרזו 130 המנצחים : 65 כתות ו-65  משפחות שיעלו להתמודד במקצה חצי הגמר.

10 הכתות ו - 10 המשפחות  שיצליחו לנצח  במשימת חצי הגמר, יעלו להתמודד על הבימה מול דן חמיצר על - על שלושת הפרסים הגדולים ( 3 פרסי כתות ו-3 פרסי משפחות).

החידון מנוהל על ידי מינהל החינוך. לשאלות בנושא ניתן לפנות לחלה טורק chelat@rishonlezion.muni.il

 מוכנים? הנה החידה הראשונה:

השקד פרח לצדה והיא לא שיקרה

כשבראשון חשבו עוד מחוץ לקופסא

בטיב משפחתו ניסה להשביח סוכתו

והמגן האדום גאל את עמו

(תשובות אפשריות: כיכר המייסדים, קרן קיימת ראשונה, ההמנון הלאומי, הדגל הלאומי, אלכסנדרה חנקין, מנשה מאירוביץ', הקליניקה, בית הכנסת הגדול, צבי הכהן לבונטין, בית היסמן, בית הספר העברי הראשון, נחמה פוחצ'בסקי, בנימין פיין).

 כתבה: טליה סומך פינגולד, דוברת העיריה

13 בנובמבר 2012