חתן חידון התנ"ך העירוני לשנת תשע"ב: דוד מיכלס מבית ספר "רוזן"

תמונה של משתתפים בחידון
  גמר חידון התנ"ך מתקיים בעיר זו השנה החמישית במסגרת שבוע החינוך בראשון לציון; את שלושת המקומות הראשונים קטפו תלמידים מבתי הספר "רוזן", "מישור הנוף" ו"אומנויות"

 במסגרת שבוע החינוך שהתקיים בעיר בשבוע שעבר, קיים מנהל החינוך את חידון התנ"ך החמישי לבתי הספר היסודיים הממלכתיים בעיר. החידון נערך במעמד ראש העירייה, דב צור, סגן ראש העירייה, הרב אריה כהן, חתן פרס ישראל ורבה הראשי לשעבר של ישראל,  הרב ישראל מאיר לאו, רבה הראשי של העיר ראשון לציון, יהודה וולפא, ראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום, מנהל אגף חינוך ותרבות חרדית במינהל החינוך, מאיר צבר, ראש אגף חינוך יסודי, מירי אור גוטפריד, בעלי תפקידים נוספים המינהל החינוך, אנשי חינוך ועוד. החידון נערך בשיתוף פעולה של האגף לחינוך ותרבות חרדית ואגף חינוך יסודי במינהל החינוך.

 בחידון השתתפו 43 בתי ספר יסודיים, אשר נציגיהם נבחרו מכלל בתי הספר היסודיים הממלכתיים בעיר. הנציגים לקחו חלק בתהליך חוויתי של למידה בין כתלי הכתה ומחוצה לה. הם למדו את סיפורי המקרא והכירו דרך נופי הארץ את הסיפורים המקראיים כשסיירו בעמק האלה.

 לגמר, אותו הנחה הד"ר אבשלום קור, עלו נציגים מ- 14 בתי ספר. בשלושת המקומות הראשונים זכו: במקום שלישי – התלמידה אלמוג טלקר מבית הספר "אומנויות", במקום השני – התלמיד איתי אלקיים מבית הספר "מישור הנוף", ובמקום ראשון – התלמיד דוד מיכלס מבית הספר "רוזן", שזכה במחשב נייד אישי.

 ראש העירייה, דב צור, בירך את המעמד והמתמודדים על עצם הגעתם, ואמר להם:"חידון התנ"ך מבטא את הקשר של הדור הצעיר לאבן היסוד של העם היהודי – התנ"ך - ודווקא משום כך ודווקא באירוע הזה חשוב לומר שהתנ"ך הוא נחלת כלל ישראל- הוא אינו שייך לזרם כזה או אחר בעם וכולנו יכולים ליהנות ממנו ולהפיק את המיטב. ייחודו של ספר הספרים איננו רק בתוכן שבו, אלא בליבו הפועם ובנשמה החבויה-ייחודו ברלוונטיות התמידית שלו-גם היום. אלה שהעפילו ואלה שלא זכו, דעו לכם שאת עיקר המשימה של העמקת הידע בתחום המופלא הזה כבר השגתם-בהצלחה לכולם-ישר כוח".

הרב ישראל מאיר לאו, שברך גם הוא בטקס הגמר, התפעם מהמעמד ומהידע הרחב שגילו תלמידי כתות ו' בעיר:"העיר ראשון לציון יכולה להתגאות ולהתפאר בילדיה, בשמירת המורשת היהודית והערכים היהודיים".

סגן ראש העירייה, הרב אריה כהן הדגיש בסיפוק כי חרף גילם הצעיר של המועמדים ומעמדם הצליחו להגיע לרמת ידע מרשימה שריגשה את הנוכחים.

 מנהלת האגף לחינוך יסודי, הגב' מירי אור-גוטפריד:"אנו רואים חשיבות רבה בקיומו של חידון התנ"ך שמהווה מסורת עירונית משמעותית לחינוך למורשת יהודית, תרבות ישראל ולהפיכת סיפורי המקרא לאקטואליים ורלוונטיים לילדי העיר ראשון לציון. אני מברכת את כל המשתתפים בחידון וכמובן, את הילדים שהגיעו לשלושת המקומות הראשונים ואת מנהלות בתי הספר שפעלו ודחפו מאחורי הקלעים: שוש הר-ציון מנהלת בית הספר "רוזן", רחל אור מנהלת בית הספר "מישור הנוף"  ומעיין עטיה מנהלת בית הספר "אומנויות"".

 מנהל אגף חינוך ותרבות חרדית במינהל החינוך, הרב מאיר צבר, העניק תשורה לכלל המתחרים ולבני כיתתם תרומת החברה לבניין "ראובן סרוגו ובניו" , וסיור לימודי לירושלים הכולל כניסה לאתרי מורשת ישראל לכל בני כיתתו של חתן התנ"ך העירוני, והוסיף: "החידון עסק במושגי יהדות וחגי ישראל והעניק במה הולמת למתחרים הצעירים שגילו בקיאות וידע מרשים".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

27 בפברואר 2012