יוזמה חדשה למשיכת נוער לעולם האמנות והתרבות

תיכון מקיף ג' בראשון לציון פתח באופן חגיגי בשבוע שעבר את פעילותה של קבוצת תלמידים מנהיגי תרבות, תלמידי בית הספר בכיתות י' – יב'. הקבוצה, אשר החלה פעילותה תיפגש אחת לחודש באירוע תרבותי, אשר יחשוף את המשתתפים לעולם האומנות ויציע אלטרנטיבה הולמת לטלוויזיה הממלאת שעות פנאי רבות במהלך היום. המפגשים נערכים בשעות הערב בשיתוף עם תיאטראות ברחבי הארץ ומשכני אומנות ותרבות, אשר משתפים פעולה ופותחים דלתם לצעירי העיר, אשר מעוניינים לצרוך תרבות ולהעשיר את עולמם.

 הקבוצה, אשר הוקמה ביוזמת מנהלת בית הספר, אטי אדר ורכזת סל התרבות הבית ספרי, חפציבה ויניק, מונה 46 תלמידים ו – 8 מורים מלווים אשר יקבלו העשרה נוספת בתחומי האמנות השונים.

פתיחת הפעילות של הקבוצה החלה בשבוע שעבר בצפייה בהצגה "משרתם של שני אדונים" של תיאטרון הקאמרי בהיכל התרבות בראשון לציון. התלמידים והמורים המלווים הגיעו כשעה לפני תחילת ההצגה להיכל, התארחו באולם ה"גרין רום" מאחורי הקלעים ושמעו הרצאת מבוא ממנהלת סל התרבות העירוני, ד"ר הילה דוד. בנוסף זכו התלמידים להפתעה מיוחדת ולביקור מרתק של השחקן הראשי בהצגה דרור קרן, אשר שוחח עם התלמידים וסיפר להם על התפקיד אותו הוא ממלא בהצגה ועל אופן עבודתו כשחקן בכלל, הדורש וירטואוזיות ויכולות תמרון מורכבות. תוכנית מנהיגי התרבות, אשר נבנתה בסיוע מנהלת סל התרבות העירוני, ד"ר הילה דוד, כוללת צפייה בהצגות נבחרות, האזנה לקונצרט קלאסי, צפייה במופע במסגרת פסטיבל האביב הבינלאומי, ביקור בגלריה ומפגש עם אנשי קולנוע ואומנים.

אטי אדר,מנהלת בית הספר מקיף ג': " אני רואה בבית הספר לא רק ככתובת לרכישת השכלה וידע אלא גם כמקום, אשר שם דגש על הפן התרבותי והערכי של התלמידים בו. יוזמה זו היא הזדמנות נפלאה לחשוף את התלמידים ובני הנוער לעולם תרבותי עשיר מתוך מטרה שהם ישמשו כמעצבי דעת קהל בקרב חבריהם בבית הספר וכשגרירים משפיעים על בני נוער נוספים, שיבואו ויבקשו לקחת חלק בחוויה תרבותית זו ולהרחיב אופקים בעולם האומנות והתרבות".

ד"ר הילה דוד, מנהלת סל התרבות העירוני: "זוהי יוזמה מבורכת של בית הספר אשר שם לו למטרה לחשוף תלמידים למיטב העשייה האומנותית הקיימת בארץ. הפרויקט החינוכי הזה מגלם בחובו את האמונה כי יש להרחיב את האופק התרבותי של התלמידים ולספק להם את הכלים להבין ולחוות את עולם האומנות על כל גווניו. מטרת הקבוצה היא לשתף את התלמידים בבחירת המופעים ולהגביר בקרבם את המודעות לעולם עשיר זה על מנת שכמנהיגי תרבות צעירים יוכלו להוביל ולהשפיע על הצטרפותם של תלמידים נוספים לקבוצה זו ולקבוצות הנוספות שיקומו בשנים הבאות".

כתב: עו"ד ינון אדלר, ס. דוברת העירייה