העיר הגדולה היציבה ביותר בארץ מבחינה פיננסית

 חברת המידע העסקי BDI קבעה שוב: ראשון לציון היא העיר הגדולה היציבה ביותר בארץ מבחינה פיננסית
העיר מדורגת במקום הראשון זו השנה השלישית ברציפות במחקר שבוחן יציבות פיננסית של רשויות מקומיות על פי דירוג סוציו אקונומי, שיעור גבייה, שכר נבחרים מסך הכנסות עירייה ועוד.
דירוג זה מצטרף לסקר החברתי של הלמ"ס שקבע כי בראשון לציון נרשם שיעור שביעות הרצון הגבוה ביותר מבין הערים הגדולות

בימים שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת סקר חברתי המצביע על כך שתושבי ראשון לציון הכי מרוצים מהעיר שלהם בקרב הערים הגדולות זו שנה שלישית ברציפות, מפרסמת חברת המידע העסקי הבינלאומית  BDI תוצאות מחקר הקובעות כי ראשון לציון היא גם העיר שמנוהלת ביעילות הכי טובה מבחינה תפעולית ופיננסית, גם במקרה זה, זו שנה שלישית ברציפות.

על פי המחקר של החברה, אחוז הגבייה בראשון לציון עומד על 88% בעוד הדירוג הסוציו אקונומי בעיר הוא 7 מתוך 10. זאת ועוד, שכר הבכירים מסך הכנסות העירייה עומד על 0.20% בלבד, בעוד הממוצע בערים הגדולות הוא כמעט פי שנתיים ועוד על 0.37%.

ראש העירייה, דב צור, אמר עם פרסום הנתונים: "בתחילת השבוע התבשרנו שתושבי ראשון לציון שבעי רצון ממגוריהם בעיר, יותר מכל התושבים בערים הגדולות בארץ ועתה אנחנו מקבלים את אחת הסיבות לכך. למרות השקעות חסרות תקדים בכל תחומי החיים ובכל פינה בעיר, אנחנו מצליחים במקביל לשמור על אחריות כלכלית ומחושבת. פרסומי BDI והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מוכיחים כי שכרנו בעמלנו כבר שלוש שנים ברציפות. הערכתי ותודתי לכל מי שלוקח חלק במשימה החשובה הזאת למען איכות חיי תושבינו".

מחקר חברת BDI מתבסס על נתונים מדוחות כספיים מבוקרים של הרשויות, מאגרי מידע של החברה ונתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

11 במרץ 2013