החוף הנפרד הטוב ביותר בישראל: חוף ראשון לציון

חוף ים
 

על פי דירוג חופים שערך המשרד לאיכות הסביבה, נבחר החוף הנפרד בעיר ראשון לציון במקום הראשון לחוף הטוב ביותר

רגל פתיחת עונת הרחצה, פרסם המשרד לאיכות הסביבה את דירוג החופים הנפרדים, אשר נבדקו בקפידה על פי קריטריונים רבים. מטרת הדירוג הייתה להביא לידיעת הציבור את כל  המידע שדרוש לו על מנת למדוד את איכות החופים. המשרד מקווה כי התחרות בין החופים תוביל לשדרוג השירות שניתן לרוחצים.

הקריטריונים לפיהם דורגו החופים היו, איכות המים, ניקיון החוף, חניה, הנגשת נכים, מתקני חוף, חיבור לביוב, דעת הקהל ושיקול דעת של המשרדים.

 דירוג החופים יבוצע כעת מידי שבועיים במהלך עונת הרחצה. חוף ראשון לציון הנפרד, זכה במקום הראשון בדירוג, על אף שנמצא עדיין בבניה, משום העתקתו מן הקצה הצפוני לקצה הדרומי של חוף הים.סביר להניח שלאחר שיסתיימו העבודות בו ישתבח אף יותר.

 לאחר שקלול הקריטריונים שנבדקו על ידי המשרד לאיכות הסביבה וחברת קבלן חיצונית, קיבל חופה הנפרד של ראשון לציון את הציון הגבוה ביותר (89.5) מבין כל חופי ישראל הנפרדים על פי דירוג איכות המים, ניקיון החוף, חניה, הנגשת נכים ומתקני החוף.

 מנהל אגף חופים ואגמים ראשון לציון, אלי שוורצברג: ביצענו מהלך חשוב ביותר, לפני כשנה, בכך שהעתקנו את החוף הנפרד מחלקו הצפוני לחלקו הדרומי של החוף, כנקודת קצה ובכך נמנעו ויכוחים רבים בין החילונים לדתיים על מעבר הולכי הרגל, לצורך שמירה על ההפרדה ולצורך נוחות הציבור שנוהג לעשות ג'וגינג לכיוון חופה של העיר בת ים". עוד הוסיף שוורצברג: "סיימנו את רוב העבודות בהקמת החוף, בנינו מבנה שירותים חדש, סככות צל חדשות, סככת הלבשה חדשה וכן, החוף הונגש לנכים, ומהסיבות הללו זכה חוף ראשון לציון במקום הראשון בדירוג החופים הנפרדים של ישראל".

 חבר המועצה, מחזיק תיק חוף הים, ישראל דואני:"חוף הים של ראשון הינו מן החופים היפים ביותר בישראל, ואנו משקיעים משאבים רבים על מנת לתחזק אותו בצורה הטובה ביותר. בכדי שיוכלו כל תושבי העיר והאזור ליהנות מן החוף אנו משקיעים גם בחוף הנפרד. גם לציבור הדתי בעיר מגיע חוף ברמה גבוהה. לכן, הקצבנו לא מעט משאבים  על מנת להוציא לפועל את העתקת החוף הנפרד לקצה הדרומי של חוף הים בכדי שגם הציבור הדתי וגם הציבור החילוני יוכלו להפיק את המיטב מן הבילוי בחוף".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

23 במאי 2011