ראשון לציון נערכת במלוא המרץ ליישום חוק חינוך חינם לגילאי 3-4

 

במסגרת ההיערכות ליישומו של חוק חינוך חינם, ערך השבוע ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, סיור לבחינת שטחים עירוניים שייועדו לגני הילדים החדשים שייבנו בעיר

צור: "נגייס את כל המשאבים העירוניים להשלים היערכות לקליטת כל הילדים"

עיריית ראשון לציון נערכת במלוא המרץ ליישום חוק חינוך חינם לגילאי 3-4, שיכנס לתוקפו בשנה הבאה. השבוע, ערך ראש העירייה, דב צור, סיור לבחינת שטחים עירוניים שייועדו לגני הילדים החדשים שייבנו בעיר.

 עוד בשיאה של המחאה החברתית בקיץ האחרון, החלה העירייה להתכונן ליישום החוק, ולכן, כבר לפני מספר חודשים ערכו בעירייה מיפוי של הצרכים החדשים שיעלו בעקבות יישומו של החוק החדש.

יש לציין שכבר היום 50% מילדי שנתון 3 ו-80% מילדי שנתון 4 כבר הולכים לגני העירייה. כמו כן, העירייה מצידה כבר העבירה דרישה למשרד החינוך, להקמה של 54 גנים נוספים על מנת לאפשר לכל הילדים בשנתון להירשם לגן עירוני. לוחות הזמנים מצביעים על השלמת בנייתם של הגנים תוך שנה ורבע לאחר קבלת האישור ממשרד החינוך.

 ראש העירייה, דב צור, הורה לכל העוסקים בדבר, לבחון מתן פתרונות ולאפשר לכמה שיותר ילדים להירשם, כבר בשנה הבאה, וסיפר "הממשלה קיבלה החלטה חשובה וחיונית, אך לצערנו, הותירה את הרשויות להתמודד עם יישומה כבר בשנה הבאה ללא די כלים. אנו עובדים במרץ, ומגייסים את כל המערכת העירונית על מנת למצוא פתרונות ולאפשר את כניסתם של כמה שיותר ילדים בשנתון 3-4 לגני הילדים של העירייה".

 בינתיים, מתמודדים בעירייה עם פניות רבות מהורים לילדים בני 3-4,  שמבקשים לדעת  כיצד עליהם לפעול לאור כניסת החוק לתוקפו. מנהלת אגף חינוך קדם יסודי, שולמית זכאי, מציינת כי כל הילדים בשנתון 3 ובשנתון 4 קיבלו חוברת רישום לביתם:"נכון לעכשיו על ההורים המעוניינים לרשום את ילדיהם לגנים הציבוריים, לבצע את הרישום, כדי שנדע מה ההיקפים שאנו נדרשים לתת להם מענה בשנת הלימודים הבאה. לאחר מכן נשבץ את הילדים על פי  קריטריונים שייקבעו במסגרת דיונים שמתקיימים כבר היום בין פורום ה-15 למשרד החינוך".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

31 ינואר 2012