צפויה הפחתה בעומסי התנועה בשד' משה דיין

בשורה לנהגים: צפויה הפחתה בעומסי התנועה בשד' משה דיין 

אגף התנועה בעירייה מתכנן סדרה של התאמות תנועה בשדרות משה דיין שצפויה להפחית דרמטית את עומסי התנועה באזור * יריית הפתיחה הייתה בחודש האחרון עם הוספת נתיב בפנייה לרחוב אברהם בר משד' משה דיין שכבר הובילה להקלה משמעותית באחד הצמתים העמוסים בעיר.

שדרות משה דיין הוא אחד העורקים המרכזיים בעיר וככזה הוא גם אחד העמוסים בה. באגף התנועה עוקבים כל הזמן אחר זרימת התנועה, מבצעים ספירות תנועה במספר קטעים בכביש ובוחנים דרכים להפחתת עומסי התנועה בשעות שיא. בתאום עם משרד התחבורה ומשטרת ישראל נבחרה התכנית לתוספת נתיב שני לפניה שמאלה ממערב לצפון ובמקביל הוסף זמן למופע ירוק ברמזור לפניה שמאלה מהיציאה

מרחוב אברהם בר לשדרות משה דיין. עם סיום העבודות בוצע מעקב בחודש האחרון עם הסדרת התנועה החדשה וכבר נרשמה הפחתה משמעתית בעומסי התנועה בצומת בשעות השיא.

הסדרה זו אינה סוף פסוק ובאגף מתכננים סדרה של התאמות תנועה שצפויה להפחית דרמטית את עומסי התנועה. כך למשל קיימת תוכנית שאחת מהמלצותיה היא להקים גשר שיאפשר תנועה ללא רמזורים בשדרות משה דיין מעל לצומת עם רחוב אברהם בר. זרימת התנועה בגשר העילי תתרום גם להקלה בתנועה שמאלה מרחוב אברהם בר לשדרות משה דיין. יש לציין כי מדובר על תוכנית שמימושה בעוד מספר שנים ובהתאם להתפתחות האזור.

בינתיים מתוכננים מספר התאמות תנועה באזור התעשייה במערב שבסופו של דבר ישפיעו אף הם על התנועה בציר משה דיין. לאחרונה החלה בנייתו של מעגל תנועה בצומת הרחובות משה לוי- רוז'נסקי לשיפור בטיחות הנהגים והולכי הרגל ונגישות לעסקים ומקומות בילוי באזור. מעגל תנועה נוסף מתוכנן להיבנות בצומת הרחובות ילדי טהרן- נדב בסקינד. בנוסף, מתוכננת הוספת נתיב שני לפנייה שמאלה מדרום למערב בצומת הרחובות רוז'נסקי- אברהם בר.

במקביל להסדרי התנועה, מקדמת העירייה פתרונות למצוקת החנייה באזור, לפני חג הפסח פתחה העירייה חניון ברחוב אברהם בר הסמוך לקניון הזהב. כמו כן הוקם גשר עילי שיאפשר להולכי הרגל מעבר בטוח לקניון. חניון ציבורי נוסף מתוכנן בפינת הרחובות ילדי טהרן- אברהם בר הסמוך לסינמה סיטי.

ראש העירייה, דב צור, הוסיף: "אנו עמלים כל העת למציאת פתרונות יצירתיים שגם ישפרו את בטיחות הנהגים והולכי הרגל, גם יבטיחו נגישות קלה ונוחה וכמובן גם יתרמו להקלה בעומסי התנועה. כמו כן אנו מעמידים לרשות התושבים חניונים ציבוריים ברחבי העיר לנוחותם וללא תשלום". 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 באפריל 2013