ראש העירייה ממשיך להוריד את שיעור הארנונה למגורים

 

שנה שנייה ברציפות: ראש העירייה ממשיך להוריד את שיעור הארנונה למגורים

 מועצת העיר אישרה את הצעתו של ראש העירייה, דב צור, להפחית את חיוב הארנונה למגורים בעיר לשנת 2011 בשיעור של 2% לעומת שנת 2010. ההצעה טעונה את אישורם של שרי הפנים והאוצר. כפועל יוצא מהחלטה זו ושינויי המדד במהלך שנת 2010, ישלמו התושבים בתחילת 2011 (אם תאושר ההצעה) ארנונה הנמוכה ב כ -4.60% מסיום משנת 2010. ההפחתה תיכנס לתוקף מרגע שתאושר, והתושבים יקבלו החזר רטרואקטיבי על החודשים שיעברו עד לקבלת האישור.

ראש העירייה, דב צור: "הבטחתי לתושבי ראשון לציון שאפחית את שיעור הארנונה למגורים ב-10% באופן הדרגתי. חצינו את המשוכה הראשונה והמשמעותית בשנה שעברה, כאשר היינו לעיר היחידה בישראל שביקשה וקיבלה הפחתה בשיעור הארנונה בגובה 2%, ואנו ממשיכים גם השנה עם 2% נוספים. כל אזרחי ישראל שילמו יותר במהלך שנת 2010, ורק תושבי ראשון לציון שילמו פחות".

צור מציין כי ההצלחה נעוצה בניהול נכון של תקציב העירייה, "העובדה שהצלחנו לסיים את שנת 2009 בעודף תקציבי, וניהלנו את התקציב שלנו בצורה נכונה, אפשרה לנו לספוג את ההפחתה בהכנסות מארנונה, להעלות את רמת השירותים לתושבים ולהותיר את קופת העירייה מאוזנת". "אני מאמין", הוסיף צור, "כי נסיים גם את שנת 2010 במצב טוב ונוכל להוכיח למשרדי הפנים והאוצר כי אנו ראויים לאישור גם השנה". 

ראש העירייה ביקש משרי הפנים והאוצר לאשר הפחתות נוספות למקרים מיוחדים, כגון, להפחית בשיעור של 15% למשך תקופה של עד שלוש שנים את תעריף הארנונה לבניין מגורים בשיפוצים ולבניין שיתקין מעלית. הפחתה זו מיועדת לתמרץ ולעודד את תושבי העיר לשפר את חזות הבתים, לשפץ ולחזק בניינים ובמיוחד בניינים ותיקים. עוד נתבקשה הפחתה של 5% לבתים בהם הותקנה מערכת פוטו-וולטאית לצריכת חשמל עצמית ביתית לתקופה של עד שבע שנים. בנוסף, כחלק מהמדיניות לפתח תעסוקה מתקדמת בראשון לציון, ולהוביל את ראשון לציון להיות מרכז העסקים של ישראל, הגיש צור גם בקשה להפחתה בגובה 50% למפעלי היי טק בעיר.

כתב: ינון אדלר