ראשונים באיכות החיים. עובדה בראשון לציון ההוצאה החודשית הגבוהה ביותר

 

משפחה ממוצעת מראשון לציון מוציאה מידי חודש 15,837 ₪ -ההוצאה הגבוהה ביותר למשפחה מבין הערים הגדולות שנבדקו בסקר

 בסוף השבוע שעבר פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את סקר הוצאות משקי-הבית שנערך בקרב 14 הערים הגדולות בישראל בשנת 2010. לפי הממצאים בראשון לציון ההוצאה החודשית המשפחתית הגבוהה ביותר בישראל. מדובר בסכום מכובד של 15,837 ₪ בחודש בממוצע, שנחשב גבוה ביחס להוצאה המשפחתית הממוצעת בארץ, 13,496 ₪.

 לא זו בלבד, אלא שראשון לציון עומדת במקום הראשון במדדים רבים נוספים שנבדקו בסקר. לדוגמא, מה שמעיד על כך שתושבי העיר הם חרוצים ועובדים קשה למחייתם הוא הנתון שבראשון לציון מספר המפרנסים הגבוהה ביותר למשפחה (1.5).

עוד מגלה הסקר, כי בראשון לציון אחוז ההוצאה על תחבורה ותקשורת הוא הגבוהה ביותר (21.7), אחוז הגרים בדירות בבעלות הגבוה ביותר (77.1% לעומת 69.2 הממוצע בישראל) ומספר החדרים הממוצע לדירה הגבוה ביותר (4.3).

הסקר מעיד על כך שתושבי ראשון לציון מחזיקים באחוז הגבוה ביותר של טלוויזיות, מכוניות, טלפונים ניידים, מדיחי כלים, תנורי אפייה וכיריים.

 באופן כללי, מן הסקר עולה כי ראשון לציון ותל אביב הן הערים העשירות ביותר בארץ.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "מן המפורסמות שראשון לציון היא עיר שטוב לגור בה, ואנו חושבים שכפועל יוצא היא גם עיר שטוב לעשות בה עסקים. היום ברור שראשון לציון היא בית לאוכלוסייה איכותית. חברות גדולות כבר מבינות את זה ומעבירות משכנן לעיר, ואנו קוראים לחברות נוספות במשק לבוא בעקבותיהן וליהנות ממה שיש לעיר ולתושביה להציע".

 סקר נוסף שפורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה זה מכבר, הופך מעניין עוד יותר לאור ממצאי הסקר האחרון. הסקר שבדק נתונים בנוגע לתעסוקת תושבי העיר ראשון לציון ולתעסוקת העובדים בעיר מעלה כי בשנת 2010 מנה כוח העבודה האזרחי בראשון לציון 117,908 תושבים שהם 65.4% מבני 15+.

 השעורים הגבוהים של המועסקים תושבי העיר היו בענפים הבאים: מסחר סיטונאי, קמעוני ותיקונים, שירותים עסקיים ותעשיה.

יותר ממחצית מתושבי העיר ( 58.4% ) היו עובדי צווארון לבן בעלי משלח יד אקדמי, מקצועות חופשיים וטכניים, מנהלים ועובדי פקידות. כמחצית מהמועסקים בעיר היו עובדי צווארון לבן.  כמו כן עולה כי כמחצית ( 53.2% ) מהמועסקים בעיר התגוררו בעיר.

כתבה: יפעת חמו,  סגנית דוברת העירייה, 9.10.2011