חורשה עזובה הפכה לפארק ענק

תמונה של מתקן משחקים
 החורשה העזובה הפכה לפארק משחקים ענק עיריית ראשון לציון ממשיכה במדיניותה לפתח ולטפח את שכונת שיכון המזרח.

גן לוחמי הגטאות שנחנך השבוע משתרע על שטח של 15 דונם וכולל מתקני משחקים וכושר, פינות ישיבה, נדנדות ועוד.
ראש העירייה, דב צור: "הצבנו לעצמנו מטרות וכעת אנחנו מממשים אותן"

במסגרת מדיניות ראש העירייה לפעול לצמצום הפערים בין חלקי העיר ולהשקיע בפיתוח העיר הותיקה, נחנך בשבוע האחרון גן לוחמי הגטאות בשכונת שיכון המזרח. בשנים האחרונות היה המקום חורשה עזובה שלמעשה הפכה מפגע סביבתי. במהלך השנה האחרונה הפכה החורשה לפנינה ירוקה. הגן המשתרע על שטח ענק של 15 דונם נצבע ירוק והוקמו בו מתקני משחקים ייחודיים. מתקן אחד גדל מימדים ובו צריחים, סולמות טיפוס, מגלשות ומנהרות ומתקן נוסף בדמות חיה ענקית משובצת אבני פסיפס וסולמות.

כמו כן הוצבו פינות ישיבה, מתקני כושר, נדנדות, מתקנים לפעוטות ועוד. עלות הקמת הגן נאמד בכ-2.6 מיליון שקלים.

יש לציין כי גן לוחמי הגטאות לא יהיה לבד שהרי בצמוד לשכונה עתיד לקום פארק עצום בשטח של כ-50 דונם על שטח בסיס צריפין בעלות של 35 מיליון שקלים.

גם בני הנוער בשכונה זוכים להשקעה מרובה, מלבד מועדון הנוער נט שהוקם בשיכון המזרח, בימים אלה נמשכת בנייתו של מועדון נוער חדש בשכונת חלום ראשון במזרח העיר.

לטקס חנוכת הגן שנערך השבוע הגיעו סגני ראש העירייה, אריה כהן ודוד ביטן, וחברי המועצה ציון כהן ושלמה לוי.

ראש העירייה, דב צור, אמר בטקס החנוכה החגיגי בהשתתפות ליצנית ומשחקים לילדים: "הצבנו לעצמנו מטרות וכעת אנחנו מממשים אותן. אנו פועלים במרץ לחידוש פניה של שכונת שיכון המזרח וכבר אפשר להרגיש את השינוי. אני רואה כאן את ההורים ואת הילדים נהנים וזה מחמם לי את הלב". חבר המועצה שלמה לוי בירך על הגן החדש ואמר כי מעתה תושבי השיכון צריכים יותר זמן לבלות מאשר לעבוד.

 צילום: אריק מור

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת  העירייה  


10 במרץ 2013