ממשיכים לשפר את הסביבה הלימודית

תמונה של שלט הקריה
 

עיריית ראשון לציון השקיעה כ- 440,000 שקלים בשיפוץ קומת הכניסה לבית הספר יגאל אלון

קומת הקרקע בקריית החינוך השש שנתית על שם יגאל אלון, שופצה על ידי עיריית ראשון לציון בעלות של כ-440,000 שקלים. לטובת השיפוץ, אותו ביצעה החברה הכלכלית ראשון לציון בשיתוף מנהל שפ"ע, גויסה מעצבת הפנים אורלי מולא.

 במסגרת השיפוץ חודשה המבואה של בית הספר, כאשר כל קירות הקומה עוצבו בצורה מיוחדת ואומנותית, עם מסרים המתיישבים עם ערכי בית הספר יגאל אלון.

כעת ניתן לומר כי הקומה המשופצת מאפיינת את בית הספר, בשל הנושאים המוצגים בבית הספר אשר קיבלו מקום מיוחד לאחר השיפוץ. לדוגמה,  קיר מיוחד הוקדש ליגאל אלון, קיר אחר בנושא מצוינות ישראלית הוקדש לאישים זוכי פרס נובל וקיר נוסף הוקדש לעיר ראשון לציון ולסיפורה.

 בנוסף למבואת בית הספר, שופץ חדר המורים כחלק ממדיניות ראש העיר, דב צור, להשקיע במורים ובצוותי החינוך, מתוך הבנה כי זוהי השקעה המשפרת אף את הישגי התלמידים. במסגרת השיפוץ, חודש חדר המורים; רוצף, הותקנה בו תקרה אקוסטית, בוצעו בו עבודות גבס ושופץ המטבחון.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"כחלק מן המדיניות לשיפור הסביבה הלימודית עבור תלמידי ומורי בית הספר, החלו שיפוצים בכל בתי הספר השש שנתיים. כמו כן, בקיץ הקרוב ימשכו העבודות ובתי הספר בעיר ישופצו בהשקעה של 24.7 מיליון שקלים. כל זאת מתוך ההבנה כי שיפור תנאי הלימוד מביאים לעלייה בהישגי התלמידים. ההשקעה באה לידי ביטוי גם בחדרי המורים, משום שברורה לי חשיבות רווחת המורה אשר ללא ספק, תיטיב עם התלמידים".

 ראש מינהל החינוך, אריאלה ישראלי: "בית הספר עבר שינויים רבים בשנה האחרונה, בין השאר בזכות המעבר למבנה השש-שנתי והצבת מנהלת חדשה בראשו. כעת אנו מוסיפים על השינוי הפדגוגי ועורכים מתיחת פנים רעננה גם למבנה הפיסי. השינויים ללא ספק היטיבו עם בית הספר, משום שעל פי הנתונים שבידינו, הרישום לבית הספר עלה ב-30% לעומת השנה שעברה".

 כוכי חיים, מנהלת פיתוח ובינוי באגף החינוך, האחראית על הפרויקט: "היה לנו חשוב לבצע את השיפוץ בטרם תחילת הרישום לשנה הבאה, על מנת שהשינוי החיובי בבית הספר ייראה גם בעין. אנו שמחים שהצלחנו לעמוד במשימה ולתת לבית הספר את המבואה שמבטאת את ערכי בית הספר בצורה הטובה ביותר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

27 ביוני 2011