יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים צויין השבוע בעיריית ראשון לציון

 

דב צור: " ביום זה עלינו לומר בקול רם וברור שלהיות קורבן לאלימות זו לא בושה! צריך לשבור את מעגל השתיקה. אפשר וצריך לעצור את האלימות."

ביום חמישי, 25.11.2010 צויין ברחבי העולם יום המאבק הבינלאומי לאלימות נגד נשים, על פי החלטת העצרת הכללית של האו"ם משנת 1999. גם בעיריית ראשון לציון ציינו יום זה מתוך הבנה לחשיבות הנושא ומתוך מטרה לעורר את המודעות ולעודד נשים לפנות ולקבל עזרה. היום הבינלאומי צויין בעירייה בערב מיוחד (ד)  שנערך בהיכל התרבות בשיתוף ארגוני הנשים בעיר בהם ויצ"ו, נעמ"ת, אמונה והדסה ישראל וכן ביום עיון לכלל עובדי העירייה.  

הערב נערך בנוכחות נשות ציבור בעיר בהן הגב' איריס צור אשת ראש העיר, חברת המועצה ויו"ר הוועדה למעמד האישה, ליאל אבן זהר, חברת המועצה יפעת מאירוביץ, וכן נשים מובילות דעת קהל בראשון לציון. הערב כלל את פתיחת התערוכה "חולצות מדברות מילים של כבוד" וכן הצגת יחיד מאת אלון מרגלית "להכאיב וללטף". בתערוכה אשר נפתחה באותו הערב מוצגות חולצות אשר חולקו בטרם האירוע לנשות הציבור בעיר אשר נתבקשו להעביר על גבי החולצה את מסר המאבק נגד האלימות באמצעות מילים של כבוד. התערוכה מוצגת בהיכל התרבות עד לחודש ינואר והיא פתוחה לקהל הרחב. הצגת היחיד "להכאיב וללטף" מאת אלון מרגלית שהוצגה במהלך הערב מגוללת את סיפורו של גבר בשנות ה – 30 לחייו ביחד עם אהובתו ואת התהליך האיטי של גילויי האלימות ביניהם מתוך הסתכלותו ממעמקי נפשו של הגבר.

למחרת (ה')  ערכה העירייה לכל עובדיה יום עיון בנושא אלימות נגד נשים אשר נערך בבית יד לבנים בעיר בנוכחות ראש העירייה דב צור, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, סמנכ"לית העירייה חיה ברנפלד, ליאל אבן זוהר יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, איריס כגן יועצת ראש העיר לענייני קידום מעמד האישה וחברי מועצת העיר. ביום העיון שמעו העובדים הרצאה בנושא תופעת האלימות כנגד נשים בארץ בה הוצגו נתונים מספריים להיקף התופעה וכן היבטים מבחינה משפטית בחוק למניעת הטרדה מינית ואלימות במשפחה.

ראש העירייה, דב צור, אמר: יום המאבק באלימות נגד נשים אינו יום עבור ולמען נשים בלבד. הוא יום עבור כולנו. ביום זה עלינו לומר בקול רם וברור שלהיות קורבן לאלימות זו לא בושה! אפשר וצריך לעצור את האלימות. רק אם נשבור את מעגל השתיקה, ונסיר את החרפה והבושה הנלווית לאלימות נגד נשים, נצליח להילחם בתופעה."   

 ראש העיר הוסיף ואמר כי המלחמה באלימות נגד נשים מתחילה במלחמה נגד אלימות בכלל. עיריית ראשון לציון בחרה להילחם מלחמת חורמה באלימות על כל פניה, והצטרפה בשנה האחרונה לתוכנית "עיר ללא אלימות" והוסיפה 3.5 מליון שקלים מהתקציב העירוני על מנת להרחיב ולעבות את התוכנית.

כתב: ינון אדלר, סגן דוברת העירייה