שוב פורחים האירוסים בגבעות הכורכר

תמונה של קבוצת מדריכי החברה להגנת הטבע
 אלפי תושבים הגיעו בשבת האחרונה לגבעת האירוסים לחזות באירוס הארגמן שצומח פעם בשנה ולהשתתף בפעילויות בנושא –ראשון לציון עיר בריאה ופעילה

 כמסורת המתקיימת  מדי שנה, גם השנה  קיימו אגף איכות הסביבה ואגף הנוער בעיריית ראשון לציון בשיתוף החברה להגנת הטבע, סיורים מודרכים ופעילויות לכל המשפחה בגבעות הכורכר בגבעת האירוסים המאופיינות בפריחת אירוס הארגמן הנדיר, שצומח פעם בשנה. השנה, התקיימו הפעילויות בדגש על הנושא "ראשון לציון עיר בריאה ופעילה". פעילות זו הינה חלק מרצף פעילויות הסברה וחינוך סביבתי בקרב תושבי העיר  שמקיימת עיריית ראשון לציון במטרה להטמיע את נושא השמירה על הסביבה וקידומה של העיר כעיר פעילה ובריאה.

 וכך, בשבת האחרונה, הגיעו אלפי  תושבים ליהנות מיום פעילות מגוון בגבעות הכורכר שכללו מסלולי צעידה בשבילי האירוסים, שלל סדנאות של אגף הנוער בהובלת מד"צים עירוניים, הצופים ושבט איתן, סדנת תזונה בריאה במסגרתה נחשפו המשפחות להכנת אוכל בריא, סדנת טאי-צ'י – נפש בריאה בגוף בריא ועוד. בין המבקרים ניתן היה למצוא את ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך, ראש מינהל איכות הסביבה, איתמר לוי, מנהל אגף איכות הסביבה, צבי מילשטיין ועוד.

 במהלך היום נחשפו המשתתפים, באמצעות מדריכי החברה להגנת הטבע, לייחוד החי והצומח בגבעות הכורכר, לסכנת ההכחדה של אירוס הארגמן  ולסלע הכורכר – תופעת טבע בקנה מידה עולמי המצוי בסכנת הכחדה.

 לכל משתתף חולקו כובעים מתנת עיריית ראשון לציון –עיר בריאה ופעילה, ופרסומים בנושא ייצור קומפוסט מפסולת אורגנית במטרה לחדד ולהגביר את המודעות בנושאים אלו. כמו כן, נערכה במקום פעילות ציבורית לשמירת רצף גבעות הכורכר ולגיוס פעילי סביבה ונאמני ניקיון נוספים, באמצעות פעילי סביבה של האגף לאיכות הסביבה שנרתמו לנושא ההסברה הסביבתית.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"שמחתי מאד לראות את היענות התושבים מראשון לציון לאירוע מן הסוג הזה. אנחנו פועלים בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת לקדם את נושא איכות הסביבה והשמירה על הסביבה בצד קידום ויישום ערכים של פעילות לשמירה על בריאותם ואיכות חייהם של תושבי העיר. במסגרת זאת, אנו בונים מסלולי אופניים בהיקף חסר תקדים בכל רחבי העיר, אנו מקיימים טיולי אופניים מודרכים לתושבי העיר, אנו מתקינים בכל רחבי העיר מתקני כושר ואף ברזיות מים קרים, אנחנו מקדמים תוכניות עיר שיכניסו לרחובות מספר שימושים ויעודדו את התושבים ללכת ברגל ברחבי העיר -והכול על מנת לעודד את התושבים לקיים פעילות בריאה, מהנה וירוקה לשמירה על בריאותם ולשמירה על איכות הסביבה".

 המשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך:"מדי שנה מקיימים את האירוע בגבעת האירוסים אך השנה, כמחזיק תיק איכות הסביבה, החלטתי כי עלינו להגיע למספר גדול יותר של אנשים ואני שמח שהצלחנו במשימה. אלפי אנשים הגיעו לפעילות בשבת האחרונה, נהנו ונחשפו לערכים ירוקים ובריאים שהרי-ראשון לציון היא עיר בריאה ופעילה. נמשיך לפעול כדי לחדד את המסר בפני מספר רב יותר של אנשים, בדרכים יצירתיות למען איכות חייהם של תושבי העיר. לאור הצלחת האירוע והתגובות החיוביות נשקול לקיים אירועים נוספים ופעילויות ברוח זו כבר בתקופה הקרובה".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

27 בפברואר 2012