היישום הסלולרי העירוני זכה בפרס מצטיין

תמונה של הזוכים עם התעודה
היישום הסלולרי העירוני המופעל  בראשון לציון זכה בפרס מצטיין 

היישום העירוני Keep It City קיבל הכרה בכנס הארצי ליישומים ארגוניים בסלולר  וזכה בפרס המצטיין בקטגוריה "יישומים למען הקהילה". עיריית ראשון לציון היא הרשות הראשונה בישראל,  שהכניסה את היישום לשירות תושבי העיר.

 היישום (אפליקציה) העירוני Keep It City המנגיש את השירותים העירוניים לתושב, זכה השבוע בפרס היישום הסלולרי המצטיין בקטגוריה "יישומים למען הקהילה" במסגרת כנס Mobility 2012 השנתי שהתקיים במרכז הכנסים אבניו בקריית שדה התעופה.

עיריית ראשון לציון פיתחה את יכולות האפליקציה בשיתוף חברת Keep It City והייתה הרשות הראשונה שהכניסה את היישום לשירות תושבי העיר המאפשר לתושב לדווח למוקד על מפגעים ותקלות ואף לצלמם בלחיצת כפתור. העירייה שולחת צוותי תיקון ואף דואגת לעדכן את המדווח על התקדמות הטיפול בזמן אמת. אלירן לזר מחברת גרובוט מסביר: "תושב המזהה מפגע יכול לצלמו, ולשלוח את הדיווח עליו לעירייה בתוספת הסבר קצר ופרטי יצירת קשר. המיקום המדויק מתקבל באמצעות ה-GPS. המוקדן לא צריך להעתיק את המפגע ממערכת אחרת, אלא רק לבצע אישור ולהעביר לטיפול המתאים".

נוסף על כך, המערכת מציעה עוד מגוון יישומים מעניינים כגון חיוג בלחיצה למחלקות העירייה השונות, הפנייה לפייסבוק עירייה, חדשות העיר,  מפות עם מיקומים חיוניים לתושב כדוגמת מקלטים ציבוריים לשעת חירום, בתי מרקחת בעיר, פארקים לכלבים ועוד.

יש לציין כי עיריית ראשון לציון הייתה הראשונה לזהות את פוטנציאל היישום במתן מענה מהיר ונגיש לצרכי התושבים, בעקבות כך פנו למעלה מעשר רשויות נוספות לחברה בבקשה לרכוש את המערכת.

איציק כרמלי, מנהל התקשוב העירוני בעירייה מוסיף: "המטרה שעומדת לנגד עיננו היא שיפור מתמיד בשירות לתושב. באמצעות הורדה קלה ופשוטה של היישום, נפתח לרשות התושב קשר נגיש ונוח לשירותים העירוניים."  את היישום ניתן להוריד בחינם מה- App Store למכשירי iPhone וכן בחנות ה-Google Apps למכשירים מבוססי אנדרואיד. עד כה למעלה מ-3000 תושבים התקינו אותו במכשיריהם.