משלחת הג'ודו מראשון לציון כבשה את המכבייה

שבעה מתאבקי ג'ודו יצאו למכבייה והביאו כבוד גדול לעיר * אייל זוניס, רק בן 15, ניצח שלושה קרבות באיפון בדרך למדליית הזהב בקטגוריה עד גיל 21 * עם המאמן אריק זאבי, הוא כבר מתכונן לאולימפיאדה בריו

נבחרת  הג'ודו  במכבייהאייל זוניס מראשון לציון אומנם רק בן 15 וחצי, אבל זה לא מנע ממנו להתמודד בקטגוריה גיל ג'וניור (עד גיל 21 (וזכה במקום ראשון עם שלושה ניצחונות מרשימים באיפון. אייל מתאמן מזה 11 שנים במועדון "עצמה סמוראי-דו" בראשון לציון. הוא אלוף ישראל לגילו כבר חמש פעמים והשנה- אלוף ישראל עד גיל 21, הוא חבר בנבחרת ישראל ומשתתף בדרך קבע בתחרויות בינלאומיות. מאמנו הוא לא אחר מאשר אריק זאבי, הנחשב לאחד מהג'ודוקא הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים.
"למרות שאת כל ההתמודדויות ניצחתי באיפון, היו מתמודדים טובים והיה לי די קשה" משתף אייל "אני יודע שבתחרויות בינלאומיות יהיה הרבה יותר מאתגר ואני מתכונן לזה". אייל מספר כי בשל גילו הצעיר, הוא עדיין לא יודע אם יאפשרו לו להתחרות באולימפיאדה בריו, יחד עם זאת, הוא מתאמן ומתכונן לקראתה "השאיפה שלי היא מדליה אולימפית עם עדיפות לצבע זהב" הוא אומר בהחלטיות.
אייל חב חלק מההצלחה שלו למשפחתו ולמועדון שבו הוא מתאמן "זה לא מועדון, זו משפחה לכל דבר, גדלתי שם והם תומכים בי לאורך כל הדרך. כל המתמודדים הביאו כבוד".
ואכן כך, מתוך שבעה ספורטאים מהמועדון בעיר שיצאו להתמודד במכבייה, שישה מהם חזרו עם מדליות. מלבד אייל, התמודדה גם רותם שור במשקל של עד 63 ק''ג וזכתה במקום ראשון, לאחר שלושה ניצחונות באיפון. שני ספורטאים נוספים: כחל שפריר ושיר לנדס, זכו באותה קטגוריה במקום השלישי. מתן פרידמן זכה במקום השלישי בקטגוריית גיל בוגרים במשקל עד 90 ק''ג. ובקטגוריית גיל מעל ל- 35 , זכה ספורטאי ותיק וכיום אחד המאמנים המובילים במועדוננו - יוני רוזנסון.
המאמן הראשי במועדון, פבל מוסין, בעברו ג'ודוקא ומאמן אולימפי בשתי אולימפיאדות, גאה בהישגים: "מלבד הערך הספורטיבי, ישנה חשיבות גדולה מאוד בהשתתפות במכבייה ולו בשל המפגש עם יהודים מכל העולם. יש אצלנו במועדון ספורטאים בכירים מאוד, לא בכדי נבחרנו למועדון מספר אחת בדירוג איגוד הג'ודו הישראלי". על אייל, מוסיף פבל כי הוא צופה לו עתיד ורוד "הצלחנו להוציא ממנו את הטוב ביותר, הוא מוכשר וממוקד, אני בהחלט רואה אותו באולימפיאדה".
פבל מציין כי בימים שלפני האולימפיאדה ביקרו במועדון משלחות ג'ודו מאיטליה, גרמניה ורוסיה. הספורטאים אף התאמנו במועדון לקראת ההתמודדויות.

כתב: יניב אוחנה, סגן הדוברת 27.9.20123