בצבעי כחול לבן

תמונה של אורות החג בראשון
 ארבעה מנופים, 20 עובדים וקילומטרים של נורות Ledבפרויקט יוצא דופן שנמשך יום ולילה במשך חודש,  השלים מינהל שיפור פני העיר את התאורה הצבעונית ברחובות העיר לקראת אירועי יום העצמאות

רק אחרי שתושבים העלו תמונות לפייסבוק, סרטונים ליוטיוב ופרסמו שלל תגובות מחמיאות, הרשה לעצמו מנהל אגף החשמל בעירייה, אלי חמו, לחייך. במשך חודש ימים ולילות, עבד חמו עם צוות של כ-20 עובדים על ארבעה מנופים על מנת להשלים את התקנת התאורה והדגלים ברחבי העיר. והתוצאה? "העיר הכי יפה במדינה!" כתבה מירז כהן בפייסבוק.

לאורך רחוב הרצל הותקן מפל תאורה מדהים של 600 מטרים נורות לד כחולות. ברחוב רוטשילד המחבר את רחובות ז'בוטינסקי והרצל הותקנו אלמנטים בצורות מעוגלות עליהם נורות לד צבעוניות ובקרן הרחובות הוצבה סמלה של העיר לרגל 130 שנות קיומה. בגן העיר הותקנו דגלים מוארים, רשתות תאורה ואלמנטים נוספים לאורך שדרות העצים. במדשאות  הותקנו פסי אור מיוחדים בעלי תאורת לד מתחלפת.

העירייה הוסיפה ודגללה בשכונות קרית ראשון, שיכון מזרח, נווה חוף, רמת אליהו, נחלת יהודה וכמובן סמוך לבית העלמין הצבאי. יש לציין כי במהלך העבודות המשיך אגף החשמל בעירייה בתחזוקה השוטפת של התאורה העירונית ושלטי העיר.

ראש מינהל שפ"ע, ראובן הרשקוביץ, הוסיף כי "אגף החשמל עבד ימים כלילות במשך חודש תוך שמירה על בטיחות ותוך הקפדה על התקנות נכונות של האלמנטים הללו. מגיע לצוות העובדים תודה רבה והערכה על ביצוע עבודות אלו."

ראש העירייה, דב צור, הוסיף: "השנה, תחגוג המדינה יום עצמאות 65 ואנו בראשון לציון נציין חגיגות כפולות שכן העיר מציינת 130 שנה לקיומה. בשנה זו החלטנו להאיר את רחובות העיר בצבעי הדגל. אני מאחל לתושבים יום העצמאות שמח".

צילום: עידן גרוס 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

15 אפריל 2013