החל מה - 28.6.2012 קווי הלילה בראשון לציון חוזרים לפעילות

 גם השנה יאפשרו קווי הלילה לתושבי ראשון לציון לצאת מדי לילה, לבלות ולשוב הביתה בבטחה, ללא צורך בנהגים תורנים וללא הוצאות על דלק ומוניות ; בכל לילה, עד השעה 3:30 לפנות בוקר, יפעלו קווי הלילה בעיר לטיילת, למתחם G, למתחם ה"יס פלאנט", לתחנת הרכבת ראשונים,  לתל אביב ובחזרה

 בעקבות ההצלחה בקיץ שעבר, קווי הלילה חוזרים ובגדול. השנה מרחיב משרד התחבורה את שירות האוטובוסים הלילי לכל אזורי הבילוי ברחבי הארץ. בראשון לציון יפעל קו 221 המוכר, הנוסע לטיילת ויעצור כעת גם בתחנת הרכבת "ראשונים" וגם במתחם ה"יס פלאנט" הצפוי להיפתח בקיץ הקרוב, וכן קו 273 היוצא מרחובות ונוסע דרך ראשון לציון ומשם לאתרי הבילוי המרכזיים בתל אביב. שני קווי הלילה, יופעלו על ידי חברת "אגד", אל מקומות הבילוי ובחזרה הביתה מ-23:30 ועד 03:30 בבוקר, במחיר נסיעה רגילה באוטובוס ובאמצעות כרטיסי הנסיעה הנמצאים בשימוש בשעות היום.

 על פי התכנון, בחודשי הקיץ ייסעו קווי הלילה בלילות ראשון עד חמישי ובמוצאי שבת, אל מוקדי הבילוי המרכזיים  ובחזרה. בתום החופש הגדול יפעל השירות בכל סוף שבוע, בלילות חמישי ומוצאי שבת.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: אני שמח לבשר לכם כי החל מה-28.6 קווי הלילה שלנו שבים לפעול במתכונת קיצית מתוגברת. בזכות קווי הלילה יוכלו כעת צעירי העיר לבלות ולחזור הביתה בבטחה, מבלי להסתכן בנהיגה בעייפות או בגילופין, וללא הוצאות גדולות על דלק ומוניות.  גם ההורים יכולים כעת לישון בשקט ולדעת שלילדים הסעה בטוחה ממקומות הבילוי אל הבתים וכל זאת במחיר נסיעה רגילה בתחבורה ציבורית. ראשון לציון מברכת על פרויקט חשוב זה וגאה להיות חלק ממנו. ברצוני להודות למספר גורמים, אשר מנהלים את הפרויקט קווי לילה: משרד התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משרד החינוך וחברות התחבורה הציבורית השונות". עוד הסוף צור:"אנו מבינים את חשיבות הפרויקט ולכן יירתמו  מחלקות ומוקדי העירייה להגברת השימוש בקווי הלילה".

 זוהי השנה השישית שבה משרד התחבורה מפעיל את השירות, לאור ההצלחה הרבה בשנים האחרונות. בשנות פעילותן של קווי הלילה התברר כי חלה ירידה משמעותית בשיעור תאונות הדרכים בהן היו מעורבים נהגים צעירים. השנה, כאמור, הוחלט במשרד התחבורה להכפיל את התקציב שהוקדש לפרויקט ולהרחיב את קווי הלילה ל-54 ערים ורשויות ברחבי הארץ בהן ייסעו 47 קווים ייעודיים למקומות הבילוי.

 דרור גנון, סגן ראש אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה, אשר יזם את הפרויקט: "מדובר בפרויקט ארצי בעדיפות עליונה והחלטת שר התחבורה להרחיב את פריסתו בצורה כה משמעותית מדברת בעד עצמה", אומר גנון. "המטרה העיקרית של הפרויקט היא הצלת חיים, וכל שותפינו נרתמים אליו בהתאם".

 עוד הוסיף גנון: "בשנה האחרונה נסעו בקווי הלילה למעלה מ-700 אלף צעירים, ואנו מעריכים כי השנה, הודות להרחבת הפעילות, יוסיף ויגדל מספר הנוסעים משמעותית".

 לאחרונה פורסם מחקר שנערך על ידי מרכז המידע והמחקר של הכנסת ומצא כי קווי הלילה מסייעים בהפחתת מספר תאונות הדרכים והנפגעים. עוד נמצא שבקווי הלילה נוסעים מדי שבוע בחודשי הקיץ כ-52 אלף נוסעים. מתוכם 10,000 נהגים. כלומר קווי הלילה מורידים מהכבישים 10,000 נהגים שאיתם היו יכולים לנסוע עוד כ-40-30 אלף נוסעים, וחוסכים מהם הסתכנות בנהיגה בשכרות לאחר בילוי.

פרטים אודות מסלולי הקווים וזמני הנסיעה באתר: www.kav-layla.co.il     ובפסבוק

ניתן להוריד את האפליקציה הסלולרית (חינם)  מהפיסבוק. האפליקציה מאפשרת  לדעת מיקום התחנה, זמני הגעת אוטובוסים אליה. האפליקציה (ברקוד + אייטם על האפליקציה) תקפה לאייפון ולמערכת אנדרואיד.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

18 ביוני 2012