מעניקים כלים להצלחה

23 מטופלי רווחה זכו למלדגה שתממן הכשרה מקצועית כדי לשלבם בשוק העבודה

השבוע הוענקו 23 מלגות להכשרה מקצועית לתושבי העיר המטופלים ברווחה במסגרת פרויקט "מכוונים מעלה". מלגות הלימודים מתאפשרות בזכות תרומתם האדיבה של משפחת חמי, תושבי העיר, שבחרו לאמץ את הפרויקט. מר עידן חמי: "בחיי היום יום אנו רואים את הפערים הגדולים בחברה ואת הצורך בקיום פרויקטים מסוג זה.  ניתנה לנו הזכות להשקיע ולתמוך בשיפור חיי התושבים המתקשים דבר המביא לנו סיפוק רב. "משפחת חמי חברה למחלקה לעבודה קהילתית במינהל לשילוב חברתי, בראשות מלי בן משה, שמרכזת את הפרויקט המבורך. בן משה: "בימים אלו בהם הפערים החברתיים הולכים וגדלים, קיימים רבים שטלטלות החיים מנעו מהם לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. בפרויקט השתתפו עד כה 23 פונים ממחלקות הרווחה בעיר. המשתתפים בפרויקט נהנו ממלגות לימודים במסגרות לימוד מוכרות במגזר הפרטי, וזאת במקביל להשתתפות בקבוצה המעניקה ליווי ותמיכה בחלקים הרגשיים והמעשיים הכרוכים ברכישת מקצוע והשתלבות במעגל העבודה".

מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה מוטי עג'מי: "עיריית ראשל"צ בראשות דב צור, באמצעות מערכת הרווחה העירונית, פועלת לא רק על מנת להעניק סיוע חומרי מיידי למי שזקוק לכך, אלא גם בכדי לסייע למטופל ליצור הזדמנות לעזור לעצמו ולהיחלץ ממעגל המצוקה. הסיוע במציאת תעסוקה שהולמת את הפוטנציאל האישי הגלום בכל אחד ואחת מאיתנו, מאפשר לא רק פרנסה תקינה אלא גם תחושת כבוד עצמי והשתייכות לחלק היצרני והפעיל בחברה הישראלית". 

נעמי אחימור ראש המינהל לשילוב חברתי: "במסגרת עבודתנו אנו נתקלות פעמים רבות בנשים ובגברים אשר עקב קשיי היומיום, משברים ומצוקות נוספות, לא הצליחו לממש את הפוטנציאל הגלום בהם מבחינה אישית ומקצועית. מטופלים רבים פונים בבקשה להכשרה מקצועית, תוך הכרה כי הכשרה זו תוכל לסייע להם בהתקדמות אישית ומקצועית ובהגדלת הכנסות המשפחה. 
הגב' מלי בן משה, מנהלת המחלקה לעבודה קהילתית יזמה תוכנית המעניקה מלגות לימודים אשר פתחו בפני הפונים מגוון רחב של אפשרויות בשוק הפרטי התואמות את יכולותיהם וצרכיהם האישיים".

שיקום מקצועי הינו חלק חשוב בתהליך שיקום הפרט והמשפחה כולה. תהליך השיקום המקצועי מסייע למשתקם מעבר לרכישת המקצוע, גם בתהליך של העצמה אישית, הפנמה של נורמות חברתיות ומוסר עבודה.

יפה (36) השתתפה במחזור הראשון של הפרויקט, השתלבה בלימודי חינוך לגיל הרך ושיפרה בזכות לימודיה את שכרה באופן משמעותי: "כילדה היו לי קשיי למידה, שהיום, בדיעבד, אני מבינה שזו הייתה דיסלקציה. גיליתי יחס משפיל עקב הקשיים, הרגשתי רע וההתלהבות שהייתה לי והרצון ללמוד נעלמו. הפרויקט החזיר אותי לספסל הלימודים ונתן לי חווית לימודים אחרת, מלאה בהנאה והתעלות נפש. אני מקווה ויודעת שאני בדרך להגשים את החלום".

 כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון

24 בינואר 2012