כנס בנושא ההשפעות החברתיות והסביבתיות

 

בתחילת השבוע נערך בכנסת כנס בנושא ההשפעות החברתיות והסביבתיות של יוזמת נתניהו - הועדות לדיור לאומי (הוד"לים)

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור השתתף בכנס והציג את עמדותיו; צור:"יש אלטרנטיבה לועדות לדיור לאומי"

בכנס השדולה למען השלטון המקומי, שנערך השבוע בכנסת בנושא ההשפעות החברתיות והסביבתיות של יוזמת ראש הממשלה להנעת שוק הדיור - הוועדות לדיור לאומי (הוד"לים), השתתף ראש עיריית ראשון לציון, דב צור והציג את עמדותיו בנושא.

 הכנס התקיים בהשתתפות השלטון המקומי והארגונים החברתיים ובו נידונו הנקודות המרכזיות בנושא הוועדות לדיור לאומי.

 צור:"יש אלטרנטיבה לוד"לים. בשביל לקצר הליכים לא צריך טנקים ולא סופרטנקרים. צריך לחזק את מוסדות התכנון. כיום, במדינת ישראל קיימים 50 בודקים שמאשרים תוכניות. אם רוצים להכפיל את קצב אישור התוכניות יש להכפיל את מספר הבודקים, ואפשר לעשות זאת  בעלות של 7.5 מיליון שקלים בלבד. במידה ולא יהיו תוכניות מאושרות, יכולים להיות טנקים וסופרטנקרים, אבל לא תהיה דירה אחת".

עוד הוסיף צור בנושא דיור בר השגה לזוגות צעירים:"אני יכול לומר לכם שעיריית ראשון לציון פועלת כדי לתת מענה בתחומנו לקידום דיור בר השגה לזוגות צעירים בעיר. אנו מעודדים קבלנים לבנות בכל בניין דירות קטנות בתמורה לתוספת יחידות דיור, אנחנו מעודדים הקמה של פרויקטים להשכרה, ואנו מקדמים פרויקט לזוגות צעירים בני העיר, במסגרתו תוקמנה 440 יחידות דיור של עד 3 חדרים, במחיר של פחות ממיליון שקלים".

צור אמר כי יש פתרונות שניתן להעניק לצעירים הללו, שהם הילדים שלנו, כדי שיוכלו לחיות בכבוד בארץ הזאת, ועלינו לעשות הכל על מנת להוציא אותם אל הפועל. 

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

26 ביולי 2011