כנס קב"טים מחוזי בראשון לציון

  בשבוע שעבר נערך בראשון לציון כנס קב"טים של מחוז מרכז משרד החינוך בסימן ביטחון וחירום
בכנס, שנערך בחסות עיריית ראשון לציון והחברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, השתתפו קציני בטיחות מ-64 רשויות
ברחבי המחוז

בשלישי האחרון נערך בראשון לציון כנס מחוזי של משרד החינוך בנושא ביטחון וחירום במוסדות החינוך בחסות עיריית ראשון לציון והחברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי.

הכנס נערך בפנימיית ויצ"ו בעיר, בנוכחותו של ראש העירייה, דב צור, מנהלים בכירים באגף לביטחון במשרד החינוך, קצין האבטחה המחוזי של משטרת ישראל, קצינת האוכלוסייה של פיקוד העורף וקב"טים מ- 64 רשויות במחוז, מחדרה עד גדרה. הכנס נערך במטרה להציג את הנחיות משרד החינוך לתרגיל מוסדות חינוך ארצי של מוסדות החינוך שייערך ב-14 פברואר 2013.

 מנכ"ל החברה לביטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני, הציג בפני המשתתפים  את אתגריה, משימותיה ויעדיה של החברה, את המוקד העירוני החדש, את החפ"ק העירוני, את המהלכים והפרויקטים החדשים בתחום הביטחון. כמו כן, הציג נחמני את ההיערכות לחירום באמצעות כל גורמי הטכנולוגיה המייחדים את ראשון לציון ומעמידים אותה בשורה הראשונה של הערים בתחום המוכנות לחירום. כל משתתף בכנס קיבל לידיו סל מוצרים ודיסק און קי שמכיל את ההנחיות לתרגיל ואת תוכן ההרצאה על החירום שהעביר מנכ"ל החברה לביטחון.

 בהמשך הכנס, בירך מנהל אגף ביטחון במשרד החינוך, אריה מור, את הנוכחים והממונה על הביטחון במשרד החינוך מחוז מרכז, איתן רגב,  העניק למשתתפים הסבר מקיף ומעמיק בנושא ההתארגנות לחירום בכלל ולתרגיל הארצי בבתי הספר שייתקיים בפברואר 2013 בפרט.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר בכנס:" כעיר שרואה חשיבות אדירה בהיערכות לחירום אני שמח לארח כאן בראשון לציון את הכנס לקראת התרגיל הארצי. מצב חירום, הן מסיבות ביטחוניות והן מסיבות של כוח עליון, הוא דבר שאינו בגדר מציאות מדומה. זה בהחלט דבר שאנחנו נערכים אליו, בכל הרמות. אני יכול לומר שאנחנו בעיריית ראשון לציון עסקנו בנושא ביתר שאת בשלוש השנים האחרונות, כדי להיערך בצורה הטובה ביותר למצב חירום וכדי לתת מענה לאנשים בשטח. אין ספק שביום פקודה מערכת החינוך תהיה במוקד העניינים ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש שייווצר". 

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

13 בנובמבר 2012