כנס ייחודי בנושא שיפוץ חזיתות בניינים

  בשבוע שעבר בראשון לציון , ראש העירייה נפגש עם תושבים  בכנס ייחודי בנושא שיפוץ חזיתות בניינים

 בשבוע שעבר נפגש ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, במוזיאון ראשון לציון עם למעלה מ-100 תושבים, חברי וועדי בניינים מכל רחבי העיר, שבכוונתם לבצע שיפוץ חזית בבניין מגוריהם במסגרת פרויקט הסיוע אותו מעמידה העירייה לרשות התושבים. הכנס התקיים ביוזמת האגודה לתרבות הדיור ונערך בהשתתפותם של מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור, ראובן צדוק, מנהל המחוז מטעם האגודה, דורון ישראלי, היועץ המשפטי לאגודה, עו"ד אבי ענטבי ומנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ'. בכנס הוסבר לתושבים כיצד יוכלו לשפר את איכות חייהם על ידי שיפוץ חזית מבני בתיהם בעלויות נמוכות ובעזרת הלוואות מיוחדות הניתנות על ידי עיריית ראשון וניתנו תשובות לכל שאלותיהם בטרם כניסתם לפרויקט.

 בשנתיים האחרונות מובילה העירייה מהלך לפיו לרשות תושבי העיר עומדת הלוואה להחזר בתנאים נוחים למטרת שיפוץ חזיתות הבתים. העירייה יצרה, בשיתוף עם בנק הפועלים, מערכת תומכת של העמדת הלוואות לטובת התושבים בראשון-לציון, בהיקף של 200 מיליון שקלים ובתנאים חסרי תקדים, שתאפשר מתן הלוואה לכל בעל נכס שיבקש לבצע שיפוץ חזית, בסכומים של עד 30,000 ₪ ליחידת דיור, בהחזר חודשי של עד 250 ₪, כאשר העירייה משתתפת בעלויות הריבית וההצמדה.

מאז יצאה התוכנית לפועל הביקוש גדל מדי חודש בחודשו: 250 בניינים ברחבי העיר פנו בבקשה לשיפוץ חזיתות כאשר חלקם ביקשו גם לחזק את הבניין נגד רעידות אדמה. 60 בניינים נמצאים היום בשלב קבלת הצעות מחיר ומועמדים לשיפוץ, 10 בניינים קיבלו את כל האישורים וההלוואות וממתינים לתחילתו של השיפוץ. כמו כן, 6 בניינים נמצאים כבר בתהליך שיפוץ מתקדם ו-22 בניינים כבר שופצו בהצלחה.

 בכנס הוסבר לתושבים על פשטות התהליך בדרך לשיפוץ חזית בניין מגוריהם, בתנאים נוחים ובליווי צמוד של עיריית ראשון לציון.

 ראש עיריית ראשון לציון דב צור, אמר כי "עיריית ראשון לציון רואה חשיבות עליונה בחידוש פניהם של האזורים הוותיקים בעיר – אזורים אלו מהווים חלק חשוב ומרכזי במרקם האורבני של ראשון לציון וחזונה של העירייה הוא שיפור חזותם וערכם של בנייני העיר והאזור הוותיק כולו באמצעות פרויקט שיפוצי הבתים. לכן יזמנו את פרויקט הסיוע לשיפוץ חזיתות הבתים. התושבים יכולים לעזור לנו לשפר את החזות העירונית ולשדרג את איכות חייהם עשרות מונים בתנאים נוחים ונגישים לכל".

 מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ, הבהיר את חשיבות תוכניות שיפוץ חזיתות המבנים שכן, באזורים הותיקים בעיר, פגעי הזמן ניכרים בחזיתות המבנים אשר הפכו ברבות השנים מבניינים מטופחים ונעימים למראה למבנים שחזיתותיהם המוזנחות מהוות מפגע סביבתי וגורמות הן לירידת הערך עצמו והן לירידת הנכסים הסובבים אותו".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

19 מרץ 2012