משקיעים בקשרי חוץ ושיתופי פעולה בינלאומיים

תמונה של דב צור ומכובדים
  ראש עיריית ראשון לציון ביקר בשבוע שעבר בסנט פטרבורג

על פי הסכם לשיתוף פעולה בין הערים ראשון לציון וסנט פטרבורג, יצאה בשבוע שעבר משלחת מצומצמת בראשותו של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, לסנט פטרבורג

בשבוע שעבר יצאה מראשון לציון משלחת לעיר סנט פטרבורג ברוסיה, בראשותו של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור וחבר המועצה, מחזיק תיק קשרי חוץ, מיכאל רייף.

על פי הסכם קיים לשיתוף פעולה כלכלי, תיירותי ותרבותי בין הערים התאומות ראשון לציון-סנט פטרבורג הזמין ראש מחוז האדמירליות של סנט פטרבורג, מר לינצ'נקו ניקולאי, את המשלחת מעיריית ראשון לציון לבקר בעירו.

המשלחת סיירה בסנט פטרבורג והתרשמה מן העיר וממשאביה, נפגשה עם מומחים בתחומי איכות הסביבה, שילוב חברתי, תנועות נוער והנדסת העיר, ובחנה את האפשרות לשיתוף פעולה בתחומים השונים.

כמו כן, ערכה המשלחת סיור מרגש בבית הכנסת הגדול של סנט פטרבורג ו"במוזיאון בלוקדה" שמציין את המצור בן 900 הימים שהוטל על סנט פטרבורג, שם פגשה המשלחת באופן מקרי ומפתיע לגמרי קבוצת תיירים מראשון לציון.

במפגש עם ראש המחוז האדמירליות של סנט פטרבורג הציעה המשלחת מראשון לציון לבחון את האפשרות ליזום את ביקורם הראשון של עובדי השלטון המקומי, סנט פטרבוג, בישראל שיערך בראשון לציון לפי מסלול תיירותי ייחודי "ראשון לציון-עיר התיירות" באביב 2012.

 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

23 באוגוסט 2011