רק בראשון לציון-צדק חברתי אמיתי!

תמונה של אתר הבניה
 עיריית ראשון לציון בונה בשכונת מישור הנוף מעון יום בן 3 כתות לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים במחירים מוזלים לזוגות צעירים ולאמהות חד הוריות

 הרבה לפני המחאה החברתית הגדולה שפקדה את ישראל בקיץ שעבר ומראה סימני חיים גם היום, החליט ראש עיריית ראשון לציון, דב צור בשיתוף עם חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן, כי קיים צורך אמיתי בחינוך מוזל עד גילאי 3. במסגרת זאת, בונה עיריית ראשון לציון בימים אלו מעון יום, בן שלוש כתות גן בשכונת מישור הנוף, שיספק מענה הולם לזוגות צעירים הקורסים תחת הנטל הכלכלי של מטפלות וגנים פרטיים לילדי גילאים אלו.

 מעון היום אשר נבנה על ידי האגף לבנייה ציבורית בעיריית ראשון לציון, בהשקעה של 3.5 מיליון שקלים ויופעל על ידי החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, יתפרש על שטח של 440 מ"ר ויכלול גם מטבח כך שהצורך בשירותי הסעדה מתייתר. העלות החודשית לכל ילד במעון תעמוד על 1700 ₪, אך המחיר צפוי להיות נמוך יותר וייקבע בסופו של דבר על פי מבחן ההכנסה של משרד התמ"ת.

למעשה, גם היום, בעקבות החלטת הממשלה לאפשר חינוך חינם החל מגיל 3, פועלת עיריית ראשון לציון בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להיות מוכנה למהלך ולקלוט כמות גדולה ביותר של ילדים כבר בשנת הלימודים הקרובה. אך, עובדה היא שהמדינה לא מספקת חינוך מוזל עד גיל 3 ולכן בסוף שנת 2010 הציע חבר המועצה דורון אוזן, כי העירייה תבנה מעונות יום לגילאים 3 חודשים עד 3 שנים שיעמדו בקריטריונים של משרד התמ"ת ובכך יאפשרו חינוך מוזל גם לילדים בגילאים אלו ובתמיכתו של ראש העירייה, דב צור, החלו השניים לקדם את הפרויקט שקורם בימים אלו עור וגידים. מעון היום במישור הנוף, נבנה נוסף למעון זהה בשכונת רמז בעיר, בה פועל מעון במתכונת זו.

 עבודות בנייתו של המעון צפויות להסתיים כבר בחודש אוגוסט והמעון צפוי לקלוט ילדים כבר בספטמבר הקרוב.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "בעת האחרונה אנו עדים לגלי המחאה החברתית הפוקדים את המדינה. זוגות צעירים אשר קורסים תחת נטל יוקר המחייה מתקשים לסיים את החודש. מדובר במצב בלתי תקין ובלתי מתקבל על הדעת. בכדי לשמור על הצעירים האיכותיים של העיר בראשון לציון, זמן רב בטרם החלה המחאה, הבנו כי עלינו לסייע ולעזור לזוגות הצעירים עד כמה שאפשר. במסגרת זאת, בהמשך להצעתו של חבר המועצה דורון אוזן בונה עיריית ראשון לציון מעונות יום מוזלים לגילאי 3 חודשים עד שלוש שנים. מעון יום שכזה פועל כבר בשכונת רמז, וכעת יתווסף אליו מעון היום, בן שלוש כתות בשכונת מישור הנוף. נמשיך לפעול במלוא המרץ כדי לקיים צדק חברתי אמיתי בעיר ראשון לציון".

 חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן:"אני שמח לבשר כי על פי הנחייתו של ראש העיר, הצעתי לסדר משנת 2010 קורמת עור וגידים בשטח. כעת, פועל כבר מעון אחד מן הסוג הזה אליו יתווסף המעון במישור הנוף. בסופו של דבר אנו שואפים לבנות 10 מעונות יום לילדים בגילאי 3 חודשים-3 שנים. כאב לילדים בגילאי הגן אני מבין את הנטל הכלכלי השרוי על הזוגות הצעירים ולכן יזמתי את ההצעה הזאת. אני מודה לראש העיר שתומך בצעירי העיר, ככל שניתן, ולא בוחל באמצעים כדי לשפר את תנאי המחייה של ולהוריד את יוקר המחייה במה שרק אפשר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

14 במאי 2012