כנופיית גנבי המכשירים הסלולאריים נתפסה

כנופיית גנבי המכשירים הסלולאריים נתפסה בשבועיים האחרונים ידעו מספר בתי ספר בעיר מכת גניבות מכשירים סלולאריים. \
שני קטינים שאינם תושבי העיר ומוכרים למשטרה נהגו לקפוץ מעל לגדרות בית הספר,  להיכנס לכיתות ולצאת עם השלל. בתום חקירה מאומצת,  ארב להם צוות של המשטרה והחברה לביטחון באחד מבתי הספר ותפס אותם

 גניבות מכשירים סלולאריים הפך זה מכבר למכת מדינה. המכשירים הקטנים והיקרים שניתנים לפריצה בקלות הפכו ליעד מועדף עבור עבריינים. ברשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת מתארים דרכים שונות ומתוחכמות של גניבות מכשירים ובמעט מאוד מהמקרים מצליחים לאתר את העבריינים והשלל.

בשבועיים האחרונים פעלה כנופיית גנבי מכשירים סלולאריים במספר בתי ספר בעיר. זה החל בבית ספר נאות אשלים, הכנופיה קפצה מעל לגדר בית הספר, נכנסה לאחת הכיתות וגנבה ארבעה מכשירים. בחברה לביטחון ובמינהל החינוך רעננו הנחיות לקב"טים בבתי הספר ולאנשי ההוראה. כאשר הכנופיה ניסתה שוב את מזלה במקיף ט', הבחינה בהם אחת המורות והם ברחו מהמקום.

הכנופיה לא ויתרה והמשיכה במסעה בחזרה לבית הספר נאות אשלים, שם הם הצליחו לגנוב 11 מכשירים סלולאריים. יומיים לאחר מכן התקבל דיווח דומה על גניבת 19 מכשירים מבית הספר זיו כרמים. בכל העת  צוות מיוחד של מחלק הנוער במשטרה והחברה לביטחון מצליחים, בעזרת עדויות ומצלמות, להשלים את תיאורם ודפוס הפעולה שסיגלו. ביום ראשון בבוקר התקבל דיווח על ניסיון של הכנופיה להיכנס לבית ספר חופית, ניסיון שלא צלח. זמן קצר אחרי התקבל דיווח נוסף על ניסיון של הכנופיה לחדור לבית הספר נווה חוף. הכנופיה חסרת מעצורים פשוט לא ויתרה והמשיכה בדרכה

לבית הספר זיו כרמים, שם הצליחה אחת המורות לצלם אותם וכך היה בידי המשטרה והחברה לביטחון תיאור לבוש מדויק.

צוות החקירה הניח שתאוותה של הכנופיה לא גוועה והיא תנסה לשוב למקום הפשע הראשון- בית ספר נאות אשלים. וכך היה, כמו תסריט כתוב מראש, צצו להם שני קטינים שאינם תושבי העיר מנסים להיכנס לתוך בית הספר. השניים התאימו לתיאורים שנאספו והם נעצרו במקום. "עבדנו ללא הפסקה כדי לתפוס אותם" מספר ערן חיים, ראש צוות מחלק הנוער של החברה לביטחון "הם שמו על הכוונת שלהם בתי ספר יסודיים מתוך הנחה שגם אם יתפסו, הילדים לא יוכלו להתעמת איתם" .

מדובר על נערים בני 17 ו- 16, תושבי חולון ואזור, אחד מהחשודים  ובעיקר החשוד העיקרי בכל הגניבות בבתי הספר בעל עבר עשיר של עבירות רכוש, סמים ואלימות .

כרגע לא אותרו עדיין מכשירי הפלאפון שנגנבו וההנחה היא שהם שנמכרו כבר לגורם אחר , צוות הנוער בחברה לביטחון ומחלק הנוער במשטרה מרכזים כרגע מאמצים לנסות ולאתר את המכשירים. יש לציין כי הם ממשיכים בתהליכי חקירה לגבי הפרשייה של הגניבות.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעילות הפקחים והשוטרים אך הדגיש כי אנו לא נחים על זרי הדפנה,  "בעקבות מקרים אלו רועננו נהלים והנחיות בבתי הספר וצוותי ההוראה הונחו להגביר נוכחות בחצרות, במסדרונות ובכיתות בית הספר. הקב"טים הונחו לקיים סריקות סביב בית הספר בהפסקות ובקרב ריכוזי תלמידים".

 היכו, חטפו וברחו

שני צעירים חטפו מידו של קטין מכשיר אייפון, היכו אותו וברחו *  צוות של המשטרה והחברה לביטחון איתרו את השניים אחרי זמן קצר ואת המכשיר בחצר ביתם

מקרה שאירע בשבוע שעבר בראשון לציון מבטא יותר מכל את התעוזה והקלות הבלתי נסבלת של שני צעירים לגנוב אייפון. השניים המוכרים למשטרה לא השקיעו מאמץ רב במיוחד בתוכנית פעולה, הם פשוט פנו לקטין שהיה ברשותו אייפון וביקשו ממנו לקיים שיחת טלפון, שזה התנגד, לקח אחד החשודים בכוח את האייפון, היכה את הקטין והחל לברוח. כאשר הנשדד החל לרדוף אחרי השניים, עצר החשוד השני והיכה את הנשדד בפניו.

הנשדד הזעיק מפקחי סיור של החברה לביטחון ויחד עם שוטר נוער הגיעו למקום. השוטר גבה עדות מהנשדד שתיאר בפניו את מראה החשודים וכינוייהם.

הצוות החל בסריקות ברחוב חבצלת ואחרי זמן קצר אותרו שני החשודים שנעצרו במידי, למקום הגיעו עוד ניידות משטרה והשוטרים הפרידו בין החשודים בכדי שלא יתאמו גרסאות. מחיפוש בכליהם לא נמצא מכשיר האייפון ולאחר סריקות בחצר ביתם אותר המכשיר.

אם לא דיי במעלליהם של השניים המוכרים לצוות הנוער מעבירות הרכוש, אלימות וסמים, הם נתפסו כאשר הם שיכורים וברשותם סם מסוג נייס גאי. השניים נעצרו ובמהלך החקירה הם הודו בגניבת המכשיר.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה 

4 במרץ 2013