פקחי החברה לביטחון יחד עם המשטרה הצליחו לתפוס כנופיית פורצים

 

בליל שישי האחרון נרשמו מספר פריצות לבתים ברחבי העיר. פקחי החברה לביטחון ערוכים ודרוכים מתמיד הצליחו לתפוס את הפורצים ולהעבירם לטיפולה של המשטרה.

 בעקבות חשד לפריצה בסביבות השעה 01:00 בלילה בשכונת משולש ז'בוטינסקי, הגיעה  למקום  ניידת משולבת של המשטרה יחד עם פקחי החברה לביטחון. הצוות ערך תחקור לתושבים, אשר ככל הנראה ראו את החשודים בעת הבריחה ממקום הפריצה. התושבים העניקו לצוות תיאור לבוש של שלושת החשודים אשר נמלטו מהמקום ברכב לבן, לדבריהם. בעקבות פרטי הזיהוי הללו החלו פקחי החברה לבצע סריקות באזור. במקביל, החלו לערוך סריקה גם באזור גן הורדים, בשטח החולי של גבעה האירוסים, כאשר לפתע הבחינו הפקחים ברכב הלבן. הפקחים מיהרו לחסום את הרכב. בעודם חוסמים את הרכב החלו להיזרק מן הרכב החוצה חפצים בלתי מזוהים ושני חשודים נוספים שישבו גם הם ברכב החלו בניסיון בריחה. הפקחים מנעו את בריחתם של החשודים תוך שהם בודקים את תכולת החפצים שנזרקו החוצה מן הרכב אשר התגלו כתכשיטים יקרי ערך בכמות גדולה.  נוסף לתכשיטים שנזרקו החוצה, כמות גדולה של תכשיטים נמצאה בחיפוש בתוך הרכב עצמו. למחרת בבוקר הגיעה הצוות המשולב לחיפוש נוסף באזור שם נמצאו 2 כספות שנגנבו על פי החשד, על ידי החשודים שנעצרו במהלך הלילה. מנהל אגף הסיור והשיטור בחברה לביטחון, אשר חן, ציין כי ברכב נהגה בחורה כבת 20, חיילת בצה"ל, ועמה שלושה חשודים המוכרים כעברייני רכוש וסמים. הארבעה נעצרו באופן מיידי ונלקחו לתחנת המשטרה להמשך טיפול חקירה. לאחר חקירה  כל הארבעה נעצרו.

 באותו יום שישי בשעות הצהריים, התקבל דיווח נוסף על פריצה לדירה ברחוב העסיס בעיר. למקום הגיעו באופן מיידי פקחי החברה שקיבלו גם הם תיאור מפורט של הפורצים. בסריקות שערכו הפקחים בגן הזיכרון נצפו שלושה בני מיעוטים העונים לתיאור החשודים. למקום הוזמנה ניידת משטרה אשר עצרה את החשודים להמשך טיפול משטרתי.

 מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"אני רוצה לחזק את ידם של פקחי החברה על הפעילות היעילה וההצלחות שנרשמו בסוף השבוע האחרון. תושבי ראשון לציון יכולים להיות רגועים משום שיש מי ששומר עליהם-בלילות ובימים.

במקביל, אנו מבקשים מהתושבים לגלות ערנות ולא להסס להזעיק את פקחי החברה או את משטרת ראשון לציון בגין כל אירוע הנראה כחשוד. אנחנו מצידינו, נמשיך לפעול כדי להבטיח את תחושת ביטחונם של תושבי העיר ואת הסדר ציבורי ברחובות ראשון לציון".

 מנכ"ל החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני:"שיתוף הפעולה בין החברה לביטחון והמשטרה הוכיח בסוף השבוע האחרון כי שיתוף פעולה זה הביא לתפיסות שבוצעו שאינן נוף זר במחוזותינו אך חשוב שהציבור ידע כי יש מי ששומר על הסדר הציבורי בעיר ראשון לציון. אני רוצה לשבח את פקחי החברה על פעילותם ולומר להם ישר כח-המשיכו כך".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

12 בנובמבר 2012