דב צור בקריאה למפקד מחוז מרכז במשטרת ישראל

  בעקבות אירועי השבוע שעבר בראשון לציון , ראש עיריית ראשון לציון דב צור למפקד מחוז מרכז במשטרת ישראל:"אני קורא לך, לפעול בתקיפות כדי להחזיר את השקט לרחובות העיר-אני מצפה כי תעשו זאת במהירות; קברניטי העיר הזו, ואני בראשם, לא נאפשר הידרדרות ברמת הביטחון האישי של תושבינו"

בעקבות הרצח הכפול שאירע בשבוע שעבר בראשון לציון, פנה ראש עיריית ראשון לציון לניצב בנצי סאו, מפקד מחוז המרכז במשטרת ישראל בבקשה לנקיטת פעילות תקיפה על ידי כוחות המשטרה על מנת להחזיר את הסדר על כנו ובמהרה.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור במכתבו לבנצי סאו:"ראשון לציון הינה בדרך כלל עיר שקטה. תחנת המשטרה בראשון לציון זכתה אך לאחרונה לתואר התחנה המצטיינת הארצית בזכות הנתונים המצוינים של ירידת הפשיעה בעיר, ועל כך נתונה תודתם של כלל תושבי העיר.

עם זאת, לאורך תקופה ארוכה טענתי כי גודל התחנה והיקף כוח האדם בה אינם עונים על צרכי העיר ראשון לציון. די בהשוואה לערים אחרות, חלקן קטנות באוכלוסייתן מעירי, בהן ישנו מרחב משטרה, או לערים גדולות יותר בהן יש יותר ממרחב אחד, כדי להצביע על חוסר זה. אתה יודע היטב שאנו כעירייה לא חוסכים מאמצים וכסף כדי להגביר את רמת הביטחון בעיר ולסייע למשטרה בתפקידה על ידי צוותים מוגברים של החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, אך אתה יודע גם כי כוחה מוגבל עקב חוסר נכונות המשטרה לאפשר לפקחי החברה סמכויות נוספות שהיו מאפשרות למשטרה התעסקות אינטנסיבית יותר בפשיעה הכבדה.

מקרי הרצח האחרונים בעיר:הרצח הכפול השבוע ומקרי רצח קודמים, וכן, מקרי רצח של תושבי העיר שבוצעו בערים סמוכות, מעידים כי מתהווה בעיה של פשיעה חמורה באזורים מסוימים בעיר. לא יעלה על הדעת כי תושביה השלווים של עיר בת רבע מיליון תושבים ישלימו עם הפרה כה בוטה של שלוותם.

אני קורה לך, בהמשך לשיחתנו השבוע, לפעול בתקיפות כדי להחזיר את השקט לרחובות העיר. הוכחתם כארגון את יכולותיכם בריכוז מאמץ לחיסול מוקדי פשע. אני מצפה כי תעשו זאת גם כאן ובמהירות.

אם משמעות הדבר היא, בין היתר, תגבור כוח האדם של תחנת ראשון לציון, כפי שאני דורש מזה שנים, הגיע הזמן לעשות מעשה. העליתי את הדבר בשיחתנו האחרונה כמו גם בשיחות קודמות וחבל שניזקק לעוד "אירועים" כדי שהדבר יקרה.

כמו כן, אני חוזר על דרישתי ממך באותה שיחה כי תיערך בדיקה לגבי התבטאויות קצינים במחוז הפוגעים אנושות בתדמיתה של ראשון לציון ויוצרים חרדה ובהלה בקרב תושבי העיר. קברניטי העיר הזו, ואני בראשם, לא נאפשר הידרדרות ברמת הביטחון האישי של תושבינו ולא נאפשר הוצאת דיבתה לרעה.

אנא טיפולך המיידי, כי לא נוכל לנוח על זרי הדפנה של הצלחות העבר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

27 בפברואר 2012