איתור לקויות למידה בתלמידי תיכון

  עיריית ראשון לציון תסבסד אבחונים לאיתור לקויות למידה בתלמידי תיכון

 תכנית חדשה בעירייה: החל מהשנה תסבסד העירייה אבחונים לתלמידי בתי הספר התיכוניים, לשם קבלת הקלות בבחינות הבגרות, בהתאם לקריטריונים אשר נקבעו על ידי משרד החינוך. עיריית ראשון לציון מסבסדת בשנים האחרונות אבחונים לתלמידים בעלי לקות למידה, וכעת שמה דגש על תלמידי תיכון הניגשים בקרוב לבחינות הבגרות.

 ראש מינהל חינוך בעירייה, אריאלה ישראלי, מסבירה כי "כחלק מהמאמץ שלנו לשפר את ההישגים בבחינות הבגרות, זיהינו שישנם כמה מאות תלמידים ברחבי העיר, שזקוקים להקלות במבחני בגרות, אך הם לא אובחנו ועל כן אינם זכאים להקלות, שיכולות לשפר את הישגיהם בבחינות הבגרות".

 העירייה תסבסד אבחונים לכ-700 תלמידי כיתות י"א באופן מדורג לאורך השנה. עלות האבחון מצד המשפחה הינו סמלי, ויעמוד על כמה מאות שקלים, על מנת שלא למנוע ממשפחות ומתלמידים את הזכות לקבלת ההקלות בבחינות הבגרות. רשימת התלמידים מועברת, על פי רוב, על ידי מנהלי בתי הספר לשירות הפסיכולוגי המשלים, אשר מזמנים את התלמידים לביצוע האבחון. ניתן גם לפנות באופן אישי להנהלת בית הספר ולבקש אישור לאבחון.

 האבחונים נעשים באמצעות החברה העירונית על ידי השפ"מ – שירות פסיכולוגי משלים. האבחונים מיועדים לתלמידים אשר לא אובחנו בעבר כזכאים להקלות בבחינות ועומדים כעת לפני מבחני הבגרות במועד החורף.

 ראש העירייה, דב צור: "המשימה שלנו היא להעניק לכל תלמיד את כל הכלים להצליח. ייתכן שישנם תלמידים שבילו את מרבית שנותיהם בבית הספר מבלי לדעת שיש להם בעיה שניתן לטפל בה, מכיוון שלא ניגשו לאבחון מסיבות כלכליות. סבסוד האבחונים יאפשר לנו להעניק לתלמידים הללו את הכלים לשיפור הישגיהם הלימודיים ולתת להם נקודת פתיחה טובה יותר להמשך חייהם".

 כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון