לשון ראשון- כנס ראשון לציון לשפה העברית

 

במסגרת אירועי "לשון ראשון- כנס ראשון לציון לשפה העברית"; חידון ארצי בנושא השפה העברית במעמד שר החינוך, מר גדעון סער

 לכבוד שנת השפה העברית ובמסגרת אירועי "לשון ראשון", נערך בשבוע שעבר בראשון לציון חידון ארצי בנושא השפה העברית לתלמידי כיתות ז' מכל רחבי הארץ

 בשבוע שעבר, נערך בראשון לציון חידון ארצי בנושא השפה העברית, לתלמידי כיתות ז' מכל רחבי הארץ. החידון נערך במעמד שר החינוך, מר גדעון סער, אשר פתח את הטקס וברך על התפקיד החשוב שלקחה על עצמה עיריית ראשון לציון, בעיסוק בשפה העברית וקידומה, הן מבחינה אקדמית מקצועית והן מבחינה אמנותית בכנסים המתקיימים בעיר כמסורת. כמו כן, הוסיף סער כי הובא לידיעתו על כך שמתוכנן לקום בראשון לציון מרכז עולמי לשפה העברית ועל כך הוא מברך במיוחד.

 לחידון הארצי, אשר בא לסיומו בשבוע שעבר קדמו שני שלבים. תחילה, נתבקשו תלמידי כיתות ז' מהחינוך הממלכתי והממלכתי דתי, מכל רחבי הארץ, ללמוד כ-170 מילים וביטויים, עליהם נבחנו. בשלב זה נבחר תלמיד אשר יצג את בית הספר בשלב השני, בו נערך לתלמידים הנבחרים חידון ממוחשב. בחידון הממוחשב השתתפו כ-500 תלמידים ועל פי גודלו היחסי של כל מחוז, עלו לגמר כ-48 תלמידים אשר סיימו בהצלחה שלב זה. השלב השלישי, שלב הגמר, אשר נערך בעיר לכבוד שנת השפה העברית ובמסגרת אירועי "לשון ראשון- כנס ראשון לציון לשפה העברית", נערך בנוכחותם של בכירי משרד החינוך ובכירי עיריית ראשון לציון.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "ראשון לציון מייחסת חשיבות רבה לכל סמלי הציונות. כעיר המתהדרת בקשר הדוק עם נכסי צאן הברזל של הלאום, עוד מראשית ימיה של הציונות, זה אך טבעי שאירוע ארצי, בסדר גודל שכזה, יערך בעיר ראשון זה לציון.

עוד הוסיף צור: "המנון המדינה אשר חובר בראשון לציון ודגל הלאום אשר הונף בה לראשונה, מהווים דוגמאות מובהקות לתרומתה של העיר להתהוות סמלי הלאום, אם כן חשוב שגם לשפה העברית וקידומה יינתן מקום של כבוד בעיר, לכן אנו מקיימים את כנס "לשון ראשון" ואירועים נוספים".

 חידון השפה העברית הארצי הוא שיאו של מהלך שמקדמת העיר בשנים האחרונות, בהובלתה של מנהלת הרשות לתרבות ואמנות בחברה העירונית, רותי מקבי. בשלב ראשון, לפני כארבע שנים, נערך חידון עירוני לשפה העברית, בהמשך בשנתיים החולפות נערך חידון מחוזי לתלמידי מחוז המרכז של משרד החינוך, וכעת אנו מארחים חידון ארצי. מקבי: "השאיפה שלנו היא שיום אחד נהווה מרכז אזורי, ארצי ובינלאומי לשפה העברית. בזכות הכנס השנתי לשפה העברית שהפך למסורת בעיר והמרכז העולמי לשפה העברית שיקום בעיר, אין לי ספק כי החזון יהפוך במהרה למציאות".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

31 במאי 2011