במסגרת תוכנית "לילה שקט" בוצעו 1720 פינויים יזומים של נערים מרעישים בחופשת הפסח

החברה לביטחון וסדר ציבורי הפעילה במהלך חופשת הפסח את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש, על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש; והשנה לראשונה החליטה משטרת ישראל לקחת חלק מלא בפעילות

בחברה לביטחון נערכו לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הפסח. במסגרת זו הפעילה החברה, את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. והשנה, החליטה משטרת ישראל, לקחת חלק מלא בפעילות.

בראשון לציון קיימים כ 530 גנים ציבוריים ו-93 מוסדות חינוך, הנמצאים בסמיכות לבתי מגורים. מוקדים אלו מהווים במהלך חודשי הקיץ והחופשות, מקום מפגש להתכנסות בני הנוער בשעות הלילה אשר מייצרים מפגעי רעש רבים בניגוד לחוק ופוגעים באיכות חייהם של התושבים המתגוררים בעיר. על מנת לצמצם את מטרדי הרעש והוונדליזם שנגרמים על ידי בני הנוער, בחופשת הפסח, הפעילה החברה לביטחון את תוכנית "לילה שקט".

 במסגרת התוכנית, בוצעו סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש, ב-26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח הוצב פקח או מאבטח שמנע התגודדות ופעילות הגורמת למטרדי רעש ו-וונדליזם. הפקחים והמאבטחים פעלו בכל ערב במהלך חופשת הפסח בין השעות 23:00 עד 03:30, ובמקרים חריגים עד מאוחר יותר. הפעילות נעשתה בשיתוף עם שיל"ת, המוקד העירוני ומשטרת ראשון לציון. במקביל לפעילות זו, למיגור מפגעי רעש וונדליזם, החברה לביטחון עם אגף הנוער בעירייה והחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, גיבשה תכנית שתכליתה הסדרת מקומות בילוי אלטרנטיביים לבני הנוער וקיום פעילויות במרכזים הקהילתיים, כך שלא יתכנסו בני הנוער בגנים הציבוריים ובמוסדות החינוך, הסמוכים למגורים ועל מנת שלא תפגע איכות חייהם של התושבים.

 תוכנית "לילה שקט" הסתיימה גם הפעם בהצלחה. מהנתונים שרוכזו עולה כי, בוצעו 4998 סריקות יזומות ופונו באופן יזום  1720 קבוצות של בני נוער. נרשמו כ-14 ברירות משפט כנגד בני נוער שהתנהגו באופן חריג וטופלו כ- 89 פניות מוקד בנושא..

 ראש העיר, דב צור: "אנו יודעים כי חופשת הפסח היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות. לכן, גם השנה נערכנו באופן מיוחד. הכנו מגוון רחב של פעילויות לבני הנוער ולצד זאת, תגברנו את ניידות החברה לביטחון שנעו בעיר ושמרו על הסדר גם בליל הסדר". 

 מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות: "אנו מרוצים מתוצאות תוכנית "לילה שקט" שהופעלה בחופשת הפסח. הנתונים המספריים מוכיחים כי הצורך להגביר מאמצים בעת החגים ובעת חופשות ארוכות מן הלימודים, קיים ללא עוררין. אנו מקווים שהתושבים חשו בשיפור, בהשוואה לשנים קודמות ונהנו מלילות שקטים. לא נחדל כעת ונעשה מאמצים נוספים על מנת להעניק לתושבים שקט בכל ימות השנה".

 מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני: "החברה לביטחון פועלת כל השנה ותמשיך לפעול על מנת למנוע מפגעי רעש ו-וונדליזם אשר פוגעים בנוחות התושבים המתגוררים בסמוך לגנים ציבוריים ולמוסדות חינוך המהווים מוקד להתכנסותם של בני נוער רבים בשעות הלילה. אנו שבעי רצון מתוצאות התוכנית וניזום פעילות דומה גם בחופשת הקיץ, למען תושבי העיר. ברצוני להודות לגורמים שפעלו בשיתוף עמנו ותרמו להצלחת התוכנית, הצלחה זו נזקפת גם לזכותכם".

 בימים אלו נערכים סיכומים של הפרויקט, במטרה ללמוד מהנתונים ומההצלחות ולהמשיך וליישם את פעילויות הלילה גם בחופשת הקיץ הקרבה.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

17 באפריל 2012