לילות שקטים

 

ביום ד' הקרוב, תחל החברה לביטחון להפעיל את תוכנית "לילה שקט"

לראשונה, החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראשון לציון בהיערכות לחופשת הקיץ

 החל מיום רביעי הקרוב, תפעיל החברה לביטחון וסדר ציבורי את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש, על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש; ולראשונה, השנה החליטה משטרת ישראל לקחת חלק מלא בפעילות

בחברה לביטחון נערכים לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הקיץ. במסגרת זו תפעיל החברה את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. המבצע יחל ביום רביעי הקרוב ויסתיים עם תום החופשה. והשנה, החליטה משטרת ישראל, לקחת חלק מלא בפעילות, במסגרת מדיניות חדשה בה תיקח המשטרה חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה.

אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון, בראשותו של אשר חן, ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.

לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב פקח או מאבטח שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:30, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך.

 במקביל לפעילות הפקחים למיגור מפגעי רעש וונדליזם, גיבשו בחברה לביטחון תוכנית יחד עם אגף הנוער בעירייה והחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, שתכליתה הסדרת מקומות בילוי אלטרנטיביים לבני הנוער וקיום פעילויות במרכזים הקהילתיים, כך שהשהייה בהם לא תפגע באיכות החיים של התושבים.

 ראש העיר, דב צור: "אנו יודעים כי חופשת הקיץ היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות. לכן, גם השנה נערכנו באופן מיוחד. הכנו מגוון רחב של פעילויות לבני הנוער ולצד זאת, תגברנו את ניידות החברה לביטחון שינועו בעיר וישמרו על הסדר גם בלילי הסדר. קיץ מהנה לכל תושבי העיר וחופשה מהנה לתלמידים". 

 מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"החברה לביטחון וסדר ציבורי פועלת בכל ימות השנה להבטיח את שגרת החיים בעיר ולהעניק לתושבים ביטחון ותחושת ביטחון. נערכנו כראוי להתמודדות עם הפרעות לסדר הציבורי גם בחופשת הקיץ במטרה לאפשר לכל תושבי העיר והבאים בשעריה ליהנות מקיץ שקט ובטוח. אני מאחל לכל תושבי העיר קיץ מהנה".

 מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני:"אנחנו צריכים למצוא את האיזון שבין הצרכים של בני הנוער מחד, שמבקשים לבלות וליהנות מהחופשה, ומאידך, הצרכים של תושבי העיר, המבקשים לישון בשקט. תכנית "לילה שקט" הוכיחה כבר את יעילותה בשטח ועם זאת, אנו מבקשים להגביר באופן תמידי את יעילות עבודתנו ולכן השנה נעבוד בשיתוף פעולה צמוד עם משטרת ישראל, שתיכנס עמנו לפעילות ביתר שאת. אנו תקווה כי בזכות הפעילות המאומצת, כולם ייהנו מקיץ שקט ונעים".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

18 ביוני 2012